Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O zápis do MŠ byl v Havířově velký zájem, děti z Ukrajiny budou mít své třídy

  • Havířov,

V tomto týdnu proběhl v Havířově zápis dětí do mateřských škol. Město předpokládá, že budou obsazena všechna volná místa. Proto pro ukrajinské děti vytváří speciální třídy.

Do Mateřské školy Balzacova začali chodit rodiče k zápisu hned po otevření. Doufají, že pro jejich dítě bude místo. Školka může přijmout 22 dětí a předpokládá, že kapacitu naplní.

Miroslava Turecká, MŠ Balzacova: “Čekáme, že bude převis, že zřejmě neuspokojím dvouleté děti, které ze školského zákona ze systému už vypadly. My musíme ještě kalkulovat s místy z takzvaným odkladem školní docházky. Do konce měsíce května by jsme měli vědět, kolik dětí budeme mít s odkladem, jak uspokojíme děti ze stávajícího zápisu a pak budeme schopni v červnu říct, kolik je volných míst.”

Proč jste takto spěchali?

anketa: “Abychom se do té školky dostali. Máme ji blízko bydliště a protože má dobré hodnocení.”
anketa: “Já budu tady chodit do školky. A kdo tady ještě chodí do školky? Já a ještě Sofinka.”
anketa: “My jsme si vybrali tuto školku, protože už tady druhá dcera chodí a jsme spokojeni, protože tu mají hodně programů, co se týče zpívání, keramiky a myslím, že to bude pro ty děti velice zajímavé.”

Radnice má pro příští školní rok 622 volných míst a očekává, že pro děti z Ukrajiny, které budou mít zápis v červnu, moc volné kapacity nezbyde. Řešení ale radnice nalezla. Už nyní otevřela speciální třídu na MŠ Přímá, kde nyní chodí již 24 dětí. Další třída se chystá.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Máme vytvořeno oddělení přímo pro tyto děti a pokud bude požadavek ze strany ukrajinských rodičů, že chtějí umístit děti do školky, budeme otevírat ještě třídu na MŠ Mládí na Šumbarku. Počítáme s kapacitou zhruba 50 dětí na obou mateřských školách, uvidíme, zda to naplníme, nebo ne. Ony chodí i do různých dětských skupin, které jsou po Havířově.”

Pokud by kapacita ani tak nestačila, radnice by hledala další možnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy