Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cenu města Havířova za rok 2021 získal primář dětského oddělení Hynek Canibal

Havířov |

V Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově se konalo slavnostní ocenění osobností ve vybraných oblastech společenského života. Udělena byla také Cena města, kterou získal primář dětského oddělení Hynek Canibal.

Vystoupením baletu sólistů Národního divadla Moravskoslezského začal slavnostní galavečer udělování ocenění osobností za rok 2021, a to v oblasti kulturní, sportovní, sociální a zdravotní. Celkem město předalo ceny třiceti nadaným žákům, kolektivům, trenérům, sociálním pracovníkům, umělcům prostě lidem, na které může být Havířov právem hrdý.

Nejvyšší ocenění Cenu města Havířova za rok 2021 si odnesl primář dětského oddělení pan Hynek Canibal. Uznání vedení radnice vyjádřilo všem osobnostem.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já bych jim chtěl hlavně vzkázat, že jsem moc rád, že jsou z Havířova, protože zase jsme ocenili osobnosti, které si to nesmírně zaslouží. Je to tradiční oceňování a buďme rádi, že už může být opět v tomto formátu, že už nemusíme být s respirátory a můžeme se všichni potkat na takovém galavečeru. Já si toho moc vážím. Hlavní cenu dostává pan doktor Canibal, který uspěl i v celorepublikové soutěži mezi lékaři dětských oddělení a já si moc vážím, že slouží u nás v nemocnici a musím říct, že je to symbolické, protože havířovská nemocnice urazila obrovský kus cesty a myslím si, že pan doktor Canibal si toto nejvyšší ocenění města zaslouží.”
Hynek Canibal, primář dětského oddělení: “Je to pro mě velká čest a zároveň přijímám tu cenu s velkou pokorou. Myslím si, že ta cena není tak úplně moje. Já myslím, že to je cena našeho oddělení v naší nemocnici, protože to je i důvod proč tu cenu udělili mně, ale za tou cenou je strašná práce. Během posledních tří let, kdy jsme nastoupili s Ivou Mikulenkovou na dětské oddělení a zviditelnili jsme celé dětské oddělení, potažmo celou nemocnici. Já to vnímám víc jako cenu dětskému oddělení a všem těm padesáti lidem, kteří tam se mnou pracují.”

Po předání všech ocenění čekal na přítomné v sále ještě koncert naší nejúspěšnější kapely Mirai.

Nahlásit chybu


K tématu

Slezská Ostrava ocenila významné osobnosti a společnosti obvodu, mezi nimi i rappera Sergeie Barracudu

27. listopadu 2025 16:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Devět osobností a 2 společnosti letos ocenilo vedení Slezské Ostravy za jejich přínos obvodu a jeho obyvatelům. Za ekonomický rozvoj tentokrát cenu získala například společnost Nová Huť, v oblasti kultury pak zabodoval známý český rapper Sergei Barracuda.

Havířov vyznamenal výrazné osobnosti města

5. května 2026 10:19 | Havířov | Bára Kelnerová

V pondělí se v Kulturním domě Leoše Janáčka uskutečnilo slavnostní ocenění osobností společenského života. Cenu města si převzal podnikatel a filantrop pan Vojtěch Filsák.

Zdraví lidí je pro ně prioritou. Devět firem si v Opavě převzalo ocenění Bezpečný podnik

24. května 2025 14:31 | Opava | Yvona Fajtová

Devět společností z celé ČR si v Opavě převzalo prestižní ocenění Bezpečný podnik. Je to pro ně potvrzením, že bezpečnost a ochranu zdraví svých zaměstnanců berou vážně stejně jako ekonomické ukazatele.


Z návrhů obyvatel Frýdku-Místku pro Riviéru vede sportovní hala

Včera 20:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Občané pomáhají najít smysluplné využití pozemků, které Frýdek-Místek opětovně nabyl na sídlišti Riviéra. Své nápady sdělili na plánovacím dni, který radnice pořádala na parkovišti u baseballového hřiště.

Stavba Moravskoslezské technologické akademie vzbuzuje zájem osobností

Včera 19:20 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Výstavba budovy MS technologické akademie je jednou z největších krajských investic v oblasti školství. Pojďme si poslechnout názory osobností na tento projekt.

Psovodi z MS kraje mají čtyři nová štěňata. Za dva roky budou připraveni do akce

Včera 9:09 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seznamte se s chlupatou posilou moravskoslezských psovodů! Vnímavá fenka Fulla, akční Unir, devět týdnů starý Xilox a budoucí výjezdový pes Ypex. Zatím si hrají a poznávají okolí, ale za dva roky z nich vyrostou profesionálové, kteří budou připraveni pomáhat a chránit.

Havířov vylepšuje areál koupaliště před otevřením, sníží věk dětí pro vstup bez dozoru

Včera 15:31 | Havířov | Bára Kelnerová

Brána ledního koupaliště Jindřich v Havířově se poprvé otevře 5. června. Nyní v areálu probíhají poslední úpravy. Návštěvníci se mohou těšit na opravenou odpočinkovou zónu u velkého bazénu a takém na snížení věku dětí pro stup bez dozoru.

Nejlepší mladí zdravotníci soutěžili v okresním kole

Včera 20:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Český červený kříž pořádá už desítky let soutěž pro mladé zdravotníky. Oblastní kolo okresu Frýdek-Místek hostila 7. Základní škola.

Lázeňská sezóna v Darkově startovala s hudební fontánou

Včera 11:32 | Karviná | Richard Kutěj

Lázně Darkov v Karviné opět slavnostně zahájily letošní sezónu tradičním otevíráním pramenů. Akce ovšem přinesla několik novinek a překvapení.

Rodáci z Hrušova se sešli už po třinácté, nechyběla ani Rottrová

Rodiště Vlastimila Brodského nebo Marie Rottrové a část Slezské Ostravy s nejpohnutější historií – to je Hrušov. Přestože už tu většina rodáků nebydlí, pravidelně se scházejí. Na letošní setkání se jich sjelo 150 a pozvání přijala taky právě Marie Rottrová.

Taktické cvičení IZS v MS nemocnici v Krnově prověřilo traumaplán při velké dopravní nehodě

18. května 2026 16:59 | Bruntál | Karel Soukop

Velká, i když naštěstí simulovaná dopravní nehoda několika vozidel, prověřila možnosti a souhru IZS a všech jeho složek. Vlivem nepozornosti při předjíždění došlo ke střetu dvou osobních automobilů a dodávky v obci Nové Heřminovy.

Přiblížila se oprava budovy vedle Ostravice. Zastupitelé schválili záměr prodeje pozemků

18. května 2026 12:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravští zastupitelé udělali důležitý krok k rekonstrukci zchátralé budovy vedle Ostravice v centru města. Schválili totiž záměr prodeje pozemků za touto budovou, které prý majitel budovy potřebuje na stavbu parkovacího domu. Bez něj prý rekonstrukce nedává smysl.

Těžba uhlí skončila, bývalí havíři nezapomínají. Sešli se řadu let po uzavření dolu

Včera 14:15 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžba černého uhlí v Česku definitivně skončila, ale pro bývalé havíře z Dolu Doubrava zůstává hornictví stále součástí života. Po letech se znovu sešli lidé, kteří na jedné z nejstarších šachet Karvinska strávili většinu svého pracovního života.

Karvinský talent slaví sedmnáct let a hledá novou hvězdu

Včera 17:10 | Karviná | Anna Břenková

Mladí zpěváci předvedli svůj hlas. Oblíbená pěvecká soutěž Karvinský talent letos slaví už 17. ročník. V předkole museli soutěžící překonat trému a zaujmout odbornou porotu. Ti nejlepší postoupí do velkého zářijového finále.

Havířov vylepšuje areál koupaliště před otevřením, sníží věk dětí pro vstup bez dozoru

Včera 15:31 | Havířov | Bára Kelnerová

Brána ledního koupaliště Jindřich v Havířově se poprvé otevře 5. června. Nyní v areálu probíhají poslední úpravy. Návštěvníci se mohou těšit na opravenou odpočinkovou zónu u velkého bazénu a takém na snížení věku dětí pro stup bez dozoru.

Rodinný festival Rozsviť tmu bavil po tři dny všechny generace

Včera 11:41 | Karviná | Richard Kutěj

Rozsviť tmu. Tak se jmenoval třídenní křesťanský festival pro celou rodinu, který se konal v areálu karvinského lesoparku Dubina. Příchozí čekal nejen bohatý program pro děti.

Lázeňská sezóna v Darkově startovala s hudební fontánou

Včera 11:32 | Karviná | Richard Kutěj

Lázně Darkov v Karviné opět slavnostně zahájily letošní sezónu tradičním otevíráním pramenů. Akce ovšem přinesla několik novinek a překvapení.

S plyšáky do ordinace. Karvinské děti se seznamovaly s nemocnicí bez strachu

Včera 8:12 | Karviná | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Karviná-Ráj otevřela své brány těm nejmenším. Konal se zde další ročník akce Děti, nebojte se nemocnice. Předškoláci přišli prozkoumat lékařské prostředí. Doprovod jim dělali jejich oblíbení plyšáci.

Ředitel nemocnice představil nový program Pacientská cesta, zároveň oznámil svůj odchod z funkce

18. května 2026 11:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovská nemocnice spustila nový program s názvem Pacientská cesta. Ten má pacientům usnadnit léčbu i následnou rekonvalescenci. Ředitel nemocnice Norbert Schellong při jeho představení zároveň oznámil svůj odchod z funkce.

Cenu města Havířova za rok 2021 získal primář dětského oddělení Hynek Canibal
Vydáno 6. května 2022 14:17, Havířov, Bára Kelnerová
V Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově se konalo slavnostní ocenění osobností ve vybraných oblastech společenského života. Udělena byla také Cena města, kterou získal primář dětského oddělení Hynek Canibal.

Vystoupením baletu sólistů Národního divadla Moravskoslezského začal slavnostní galavečer udělování ocenění osobností za rok 2021, a to v oblasti kulturní, sportovní, sociální a zdravotní. Celkem město předalo ceny třiceti nadaným žákům, kolektivům, trenérům, sociálním pracovníkům, umělcům prostě lidem, na které může být Havířov právem hrdý.

Nejvyšší ocenění Cenu města Havířova za rok 2021 si odnesl primář dětského oddělení pan Hynek Canibal. Uznání vedení radnice vyjádřilo všem osobnostem.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já bych jim chtěl hlavně vzkázat, že jsem moc rád, že jsou z Havířova, protože zase jsme ocenili osobnosti, které si to nesmírně zaslouží. Je to tradiční oceňování a buďme rádi, že už může být opět v tomto formátu, že už nemusíme být s respirátory a můžeme se všichni potkat na takovém galavečeru. Já si toho moc vážím. Hlavní cenu dostává pan doktor Canibal, který uspěl i v celorepublikové soutěži mezi lékaři dětských oddělení a já si moc vážím, že slouží u nás v nemocnici a musím říct, že je to symbolické, protože havířovská nemocnice urazila obrovský kus cesty a myslím si, že pan doktor Canibal si toto nejvyšší ocenění města zaslouží.”
Hynek Canibal, primář dětského oddělení: “Je to pro mě velká čest a zároveň přijímám tu cenu s velkou pokorou. Myslím si, že ta cena není tak úplně moje. Já myslím, že to je cena našeho oddělení v naší nemocnici, protože to je i důvod proč tu cenu udělili mně, ale za tou cenou je strašná práce. Během posledních tří let, kdy jsme nastoupili s Ivou Mikulenkovou na dětské oddělení a zviditelnili jsme celé dětské oddělení, potažmo celou nemocnici. Já to vnímám víc jako cenu dětskému oddělení a všem těm padesáti lidem, kteří tam se mnou pracují.”

Po předání všech ocenění čekal na přítomné v sále ještě koncert naší nejúspěšnější kapely Mirai.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000031270/cenu-mesta-havirova-za-rok-2021-ziskal-primar-detskeho-oddeleni-hynek-canibal