Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se pořádaly crossfitové závody, atleti si sáhli opět na dno svých sil

  • Havířov,

Nadšenci workoutu z celé České republiky přijeli do Havířova na crossfitové závody. Během dvou dnů si sáhli opravdu na dno. Díky skvělé atmosféře mnozí překonali sami sebe.

Funkční cvičení, kdy každým tréninkem sportovci posouvají svůj výkon, je stále více oblíbené. Vyvrcholením jsou pak společné crossfitové závody, kdy atleti jdou mnohdy až na hranu, či za hranu svých možností. Náročné disciplíny na ně během dvou dnů čekaly i v Havířově.

Michal Mička, organizátor závodu: “Jako každé závody jsme se to snažili udělat pestré. Mají tady silový workout s takovou těžší gymnastikou, vytrvalostní workout, potom takové sprinty. Letos sice neplaveme, za to jsme více v tělocvičně. Jednotlivé ty workouty jsou náročné a kdybychom to všechno dali do jednoho dne, tak by to nemusel někdo zvládnout, bylo by to devastující pro toho člověka. Takže čas na regeneraci, plus i z časových důvodů je to lepší jak pro naše rozhodčí, tak pro celý chod závodů, aby to bylo plynulé. Takže jsme to rozdělili do dvou dnů.”
Ivana, závodnice: “Přijela jsem z Olomouce máme tam fitko. Přijeli jsme, protože jak známe pořadatelé a všechny atlety, tak je to pro nás taková zkouška, co člověk celý rok dělá a o co se snaží.”

Jak čekáš, že budou pro vás závody náročné?

Ivana, závodnice: “Budou náročné, ale vzhledem k tomu, že jsem ve dvojici, tak si říkám, že to nechám více na parťákovi. Myslím, že mi jde gymnastika a vzpírání vynechávám celkově i v tréninku, tam bude moje slabá stránka.”
Jan, závodník: “Dobrá taktika není taková, že napálíte začátek a pak v průběhu umřete. Chce to rozvrhnout síly a pak u toho přemýšlet. Baví mě na tom ta rozmanitost. Je to všestranný, není to jen jednostranné zvedání činek, je to opravdu všestranný sport, kdy musíte umět několik prvků, momentů a je to fyzicky náročné a mnohdy i psychicky. Myslím si, že co se týká české scény, tak jsou to jedny z nejkvalitnějších závodů, hned po Českých Budějovicích, takže Mička to určitě umí dělat. Jsem spokojený jak to dělají a ať v tom pokračují dál.”

Havířovský klub crossfitové závody už pořádal také v areálu koupaliště, kde museli sportovci také plavat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy