Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se chystá otevřít letní koupaliště, záležet bude ovšem na počasí

  • Havířov,

Správa sportovních a rekreačních zařízení je připravena už za pár dní otevřít havířovské letní koupaliště. Vše ale bude záležet na počasí a teplotě vody. Více už v rozhovoru s ředitelem Jiřím Matějem.

Areál letního koupaliště prozatím zeje prázdnotou. To by se ale už tuto sobotu mohlo změnit. Má to však háček. Je chladno a voda prozatím nesplňuje požadovanou minimální teplotu 17 stupňů. Otevření má tedy v rukou příroda. Pozitivní pro návštěvníky bude, že i přes zvyšující se náklady se vstupné nezvýší.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Roste všechno, náklady. Co se týče bazénové chemie, kterou používáme pro údržbu vody, tak ty náklady vzrostly mezi 15 až 40 procenty. Co se týče elektřiny, narostla i elektřina, ale my jsme se rozhodli v letošním roce to vstupné, které je 100 korun pro dospělé, zatím zachovat.”

Jsou nějaké varianty, jak byste mohli náklady na provoz snížit?

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Samozřejmě jsou. V letošním roce se tak ještě neodehraje, ale chceme a plánujeme pro příští rok, že bychom tady zřídili fotovoltaickou elektrárnu, která by pak měla zcela zajišťovat elektřinu pro provoz letního koupaliště.”

Na bezpečnost v areálu musí vždy dohlížet plavčíci, což je i příležitost pro letní brigádu.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Nám se převážnou část plavčíků podařilo zajistit. Převážně se jedná o plavčíky, kteří tady byli již v minulosti, ale chtěl bych požádat, pokud někdo má zájem, převážně ze studentů, o letní brigádu, tak pořád ještě nějaké plavčíky přijímáme. Takže budeme rádi, kdyby se někdo ozval. Jinak, co se týče ještě provozu letního koupaliště, tak jako loni a předloni, tak i letos s námi bude spolupracovat městská společnost Restaurace Radnice, která bude zajišťovat provoz restaurace tady nahoře a současně i stánků. Takže bude zase zajištěno i kvalitní občerstvení pro veřejnost.”

Bohužel v letošním roce nebude možnost si zaskákat z desetimetrového skokanského můstku.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Technický stav skokanské věže už neumožňuje její stoprocentní provoz, takže v letošním roce bude omezený provoz skokanské věže. Rádi bychom se v příštím roce pustili do generální opravy a tu věž opravili. A co se týče beachvolejbalu, který souvisí s letním koupalištěm, tak v letošním roce tam probíhá rekonstrukce, tzv. druhá etapa. Ta druhá etapa spočívá v tom, že se tam opravila kanalizace a buduje se tam nové zázemí, nové chodníky atd., aby i to zázemí jsme zkvalitnili pro návštěvníky a tak jako otevíráme v sobotu koupaliště, bychom chtěli otevřít i beachvolejbalové hřiště.”

Pokud by přece jenom nepřálo v létě počasí, i v letošním roce budou moci lidé o prázdninách navštívit krytý bazén.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “A pokud se týče, zda bude něco nového na krytém bazénu, tak v letošním roce zahájíme rekonstrukci sauny. Je to za pár dnů, kdy tam ta rekonstrukce bude provedena a počítáme, že zhruba do poloviny září bude probíhat a věříme, že připravíme pro návštěvníky saunu, která bude opravdu velice pěkná a bude splňovat ty nejnáročnější požadavky na provozování sauny.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail