Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Armáda spásy v Havířově se chystá na transformaci služeb, nově poskytne přístřeší i ženám

  • Havířov,

Armáda spásy v Havířově se chystá na ojedinělý projekt v rámci svých služeb v ČR. Službu Azylového domu pro rodiny bude poskytovat v klasických bytech. Nově také bude moci přijímat ženy, které doposud odkazovali na služby v Ostravě.

Rodiny, které se ocitly v tíživé situaci mohou až rok bydlet v tomto azylovém domě v Havířově. Od nového roku se sociální služba přesune do samostatných bytů. Na spolupráci se Armáda spásy domluvila se společností Heimstaden.

Tomáš Kolondra, ředitel AS Havířov: “My věříme, že to pomůže tomu, aby ti lidé v rámci té institucionalizace, aby žili tak, jak by chtěli žít i v budoucnu. To znamená, že se jim snad lépe, snáze, rychleji podaří k tomuto cíli dostat. Já věřím tomu, že po tom roce, kdy budou moci využívat tu službu Azylový dům pro rodiny, tak že budou ty jejich kompetence na vyšší úrovni, než doposud jsou tady v rámci tohoto ubytování. A ten servis sociální pomoci a podpory bude ještě na vyšší úrovni než doposud, protože ten sociální pracovník bude k dispozici pro klienta od rána do večera, že bude k dispozici i těm pracujícím. Což už teď máme, ale mělo by to být ještě intenzivnější a počítáme také s tím, že budeme využívat podpory i psychoterapeuta.”

Rodiny už byly o změně informovány.

paní Nikol: “Je to lepší, že půjdeme odsud pryč do bytu. Já jsem chtěla tady s přítelem přijít, jenže tady nebylo volné místo. Kdyby se uvolnilo, mohli bychom být zpět jako rodina.”
paní Adéla: “Těšíme se na to, že budeme žít v bytě.” V čem vidíte, že budete v samostatném bytě? “V tom soukromí, tady je to takové malé a tam budeme mít už byt, že.”

Armáda spásy se rozhodla pro celkovou transformaci svých služeb. Do domu pro rodiny se přestěhuje služba následné péče pro lidi se závislostmi. Do objektu této služby Domu pod svahem na Šumbarku se pak z města přestěhuje noclehárna pro muže a nově i pro ženy.

Tomáš Kolondra, ředitel AS Havířov: “S touto problematikou se potýkáme už několik let, tu a tam nás kontaktují samotné ženy, které hledají ubytování v azylovém domě, nebo ženy, které by chtěly přespat na jednu dvě či více nocí a my je odkazujeme vždy do Ostravy.”

Přípravy transformace už probíhají. Stěhování začne na podzim tak, aby od ledna všechny služby fungovaly v novém režimu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy