Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští senioři měli opět velký zájem o městem dotované rekreace

  • Havířov,

Havířov každoročně pořádá pro seniory rekreace, které z části dotuje. Zájem o zájezdy je obrovský a na zápis vždy přijde mnohem více lidí, než nakonec může odjet. Aby senioři uspěli, nevadí jim si i přivstat.

Zhruba sto havířovských seniorů přišlo k zápisu na rekondičně-zdravotní pobyt v Luhačovicích. Senioři již z předchozích zápisů dobře vědí, že jedním z kritérií je, že kdo dřív přijde, ten jede. Přesto, že registrace začala až v devět hodin, někteří lidé stáli před vchodem již od brzkých ranních hodin. Na pobyt totiž pojede 40 zájemců.

anketa: “Dcera tu byla o půl páté. Já jsem přišla před půl osmou, abychom se dostali. Paní říká, že se dostaneme.”
anketa: “Přišla jsem proto, že bych se chtěla zúčastnit právě tady toho. Už jsem dlouho nebyla a potřebovala bych to kvůli zdravotním problémům. Když se nedostanu, budu trochu zklamaná.”
anketa: “Já jsem přišel před osmou hodinou a s manželkou chceme jet proto, protože jsme ještě nebyli nikdy s městem. Předpokládám, že budeme mít štěstí, že se dostaneme do pořadníku a pojedeme.”
anketa: “Pokud to vyjde, tak to vyjde a bude to hezké. Ještě jsem nikdy nebyl, tak uvidíme.”
anketa: “Takový pobyt, procházky, to sice můžeme i tady, ale když je to někde v nějakých lázních, zařízení, tak je to lepší.”
anketa: “Tak jsme se přišly přihlásit, když jsme už ve věku poctivým, že to tedy zkusíme, jestli pojedeme, nebo nepojedem. Což podle toho, jaký je tady zájem, tak asi těžko.”

Dotovaných rekreací radnice pořádá více a tak senioři budou mít ještě šanci se přihlásit. Přednost budou mít opět ti, kteří ještě na žádném pobytu nebyli.

Uršula Anna Kubíčková, referentka odboru sociálních věcí: “Připravujeme ještě další pobyty a to konkrétně v říjnu pojedeme do Jeseníků do Karlova pod Pradědem. Tam to bude určeno dvěma turnusy pro 80 seniorů, takže šance je tam velká. A ještě připravujeme pobyt pro hendikepované seniory ti pojedou do lázní do Slatinic a to na přelomu prázdnin.”

Další skupinu tvoří osamělí senioři, kteří už rekreaci absolvovali. Celkem během roku město umožní pobyt 220 seniorům. Radnice přispívá na jeden poukaz zhruba 50%.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy