Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal světový pohár mládeže ve stolním tenise, do kterého se zapojilo 33 zemí

  • Havířov,

Havířov po celý týden hostil nejlepší mládežnické hráče světa ve stolním tenise. Turnaj světového poháru se konal v Národním tréninkovém centru, které bylo postaveno před dvěma lety.

333 hráčů z 33 zemí se zúčastnilo světového poháru stolního tenistu mládeže, který se v Havířově konal podruhé. I díky útlumu pandemie se tentokrát do sportovního klání zapojilo o deset zemí více, a to především z Asie.

Nikolas Endal, manažer klubu stolního tenisu Baník Havířov: "Máme tady hráče z Číny, Japonska, Tchaj-peje, Hong Kongu. Asie je takovou Mekkou stolního tenisu, takže samozřejmě pro tu kvalitu stolního tenisu toho turnaje je to obrovská příležitost odehrát ji i pro ty naše hráče jak české, tak i evropské, aby se poměřili s těmito mladými reprezentanty."
Beixun Zeng, reprezentant Číny, vítěz kategorie U19: "V České republice hraji podruhé, tady se mi to velmi líbí a cítím se dobře. Od tohoto turnaje jsem moc neočekával, ale bojoval jsem o každý míček a dařilo se mi."

Národní centrum stolního tenisu bylo otevřeno v roce 2020 a výstavba stála 110 milionů korun. Hala se stala jednou z nejmodernějších v Evropě.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Havířov je dneska světovým centrem mládežnického stolního tenisu. Ten turnaj je ze série 22 světových turnajů a není možné momentálně vidět lepší hráče na světě a jsou v Havířově všichni.”

Na turnaji se v různých věkových kategoriích dařilo i českým reprezentantům, kteří rovněž získali cenné kovy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy