Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Křesťanská Misie buduje v objektu bývalé restaurace Bivoj na Šumbarku komunitní centrum

  • Havířov,

V Havířově-Šumbarku žije početná romská komunita. Ne jen pro ni vznikne v bývalé restauraci Bivoj komunitní centrum, zejména pro mládež. Jedním z cílů bude místní motivovat ve víru v Boha.

Bývalá restaurace Bivoj v Havířově-Šumbarku byla místem samých problémů. Chátrající objekt si nyní pronajalo ostravské občanské sdružení Křesťanská Misie, které chce budovu opravit a vybudovat komunitní centrum. Jako první akci sdružení uspořádalo pro děti zábavné odpoledne.

Soňa Gažiová, Křesťanská Misie Immanuel: “To, co se tady bude dít, není jen pro Romy. Rádi přivítáme všechny a otevíráme tady křesťanskou misii, kdy jsme si pronajali tento objekt k tomu, abychom to tu měli volnočasové, kde budeme dávat prostor mládeži, dětem a budeme tady dělat různé aktivity. Budeme je vyučovat podle Bible. Lidi tady potřebují Boha a věřím, že to přinese jen a jen to dobré.”

V čem si myslíš, že to pro vás bude dobré?

anketa: “Asi, abychom pomáhali lidem, aby si také mysleli, že je správné věřit v Boha, protože lidé, kteří tomu nevěří, tak dělají hrozné věci. Chceme je navést k tomu, aby se chovali lépe a aby byli chytří a nedělali hlouposti.”
anketa: “Tak já jsem rád, že se to tady povzbudilo. Tenhle Bivoj, tady nebylo nic. Tady jsme chodili jen kupovat nápoje, drinky. Teď se to tady povzbudilo, líbí se mi to tady.”
anketa: “Dneska jsem se tady přišel jen tak podívat, jako co to tu je. Jako jo super.”

Aktivitu právě v této lokalitě vítá i radnice.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “Horně mne překvapilo to, že se začali zajímat lidé z této lokality Šumbarku. A vlastně i dnešní akci oni si dělají téměř sami a mají zájem pokračovat. Mají zájem tuto bývalou restauraci nějakým způsobem zvelebit, přestavět, udělat tam nějaké komunitní centrum, aby se mohli scházet i v zimě.”

Komunita bude chtít založit vlastní spolek, aby mohli na projekty získat dotace. 

Helena Gažiová, Křesťanská Misie Immanuel: “Určitě máme zájem založit nějakou organizaci, aby jsme mohli čerpat i z jiných zdrojů, protože všechno co se tady děje, ty opravy, které tady budou, to co bude následovat, aby jsme to nějak zvelebili pro ty lidi, aby se tam cítili dobře i ta mládež, aby měli všechno, co budou potřebovat, tak to teď hradíme za svého. Nejsme dotovaní státem, nikdo nám nepřispívá. Věřím, že když se k tomu přidají další, že to bude ještě lepší a požehnanější i pro ty děti.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy