Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se opět konaly na krytém bazénu závody mladých plavců

  • Havířov,

Na krytém bazénu v Havířově se konaly závody O letní pohár ČR jedenáctiletých žáků oblasti Morava. Do soutěže se zapojilo 45 oddílů a na 135 dětí.

Jana Zytková, trenérka Plaveckého klubu Havířov: "Plní se veškeré disciplíny. Od nejkratších 50metrových, znak, prsa, volný způsob, motýl až po ty nejdelší osmi set metrové disciplíny. Kategorie zvlášť děvčata, zvlášť chlapci."

Havířovský oddíl v této věkové kategorii neměl zastoupení.

Jana Zytková, trenérka Plaveckého klubu Havířov: "Je to velký problém, protože během covidu byly všechny bazény zavřené. Jiné sporty měly výhodu, že mohly trénovat na suchu, na hřišti, venku. To plavání bylo omezené velice v tom, že pohyb ve vodě nejde nahradit žádnou jinou fyzickou aktivitou. Vnímáme to i ve vývoji plavců, který se opravdu zastavil. Ty děti jsou na tom o něco hůř, než jsme byli zvyklí s těmi styly a dovednostmi než tomu bylo před covidem.”

Jaký styl a jakou délku plaveš nejraději?

anketa: “Já plavu nejraději prsa. Jsem raději sprintařka a ještě motýlek, sprint padesátku, nebo stovku.”
anketa: “Já jsem přijel ze Šumperka a daří se mi zatím dobře. Doufám, že bude nějaká medaile.”
anketa: “Já mám ráda 200m prsa, 100m prsa, 50m prsa, ale dneska mne poprvé diskvalifikovali na 200m, protože jsem dohmátla špatně. Já mám nejraději tento bazén, protože tady jsou nejlepší skokánky, které jsem zatím zažila na plavání a chválím tento bazén.”

Bazén si bude moci během letních prázdnin užít i veřejnost. Zavřený bude jen při plánované odstávce teplé vody a den, dva při opravě trafostanice. Práce pokračují i na rekonstrukci sauny.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: "Začala rekonstrukce sauny minulý týden. Pokračuje podle plánu a já věřím, že když veřejnost navštíví saunu někdy v polovině září, tak bude velice spokojená a myslím si, že ta sauna bude velice hezká."

Součástí areálu je také velká tělocvična. Ta už slouží sportovcům, nebo je stále zařazená v tom krizovém systému pro uprchlické rodiny?

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Tak zatím ještě je pořád zařazená. Nám se za tu dobu tady vystřídalo zhruba 150 ukrajinských uprchlíků. Není to tak, jak to bylo ten první den, kdy tady bylo najednou 50 osob. V současné době je to spíše sporadicky. Je to dva, tři, pět uprchlíků a většinou během víkendu, kdy tady přechodně přespí a pak pokračují dál.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy