Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově připravila pro seniory v Renetě letní ples, účast byla ohromná

  • Havířov,

Klasický ples v létě s hudbou, tombolou a se vším, co k tomu patří? I to je možné. Radnice chtěla klubům seniorů vynahradit ples, který se kvůli opatřením nemohl konat v tradičním termínu v únoru. Účast byla ohromná.

Společenský dům Reneta zaplnily krásně oděné dámy a pánové, pro které magistrát připravil Letní veselici. Jelikož se kvůli covidovým opatřením nemohlo dlouho nic pořádat, senioři ze všech havířovských klubů se na ples hodně těšili.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "V podstatě ta Letní veselice nahrazuje ples seniorů, který bývá v únoru a vzhledem k pandemické situaci jsme tento ples seniorů neorganizovali, bylo ještě v té době moc nemocných lidí, ale organizovala se tato veselice."

Co všechno jste si pro seniory připravili, jaká je čeká zábava?

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “Určitě tady vystoupí taneční skupina, budou tady mít tombolu, bude tady vystoupení žáků tak, aby se senioři pobavili, aby si odpočinuli, aby poznali ještě ty nepoznané, aby se mohli zase spřátelit. Ta doba koronavirová nebyla příznivá a oni si to zaslouží. Nechtějí být doma sami, což je pochopitelné, takže je dobré, že se takto scházejí.”

anketa: “Zase se uvidím s hodně lidmi, které mám ráda. Chodím do klubu, do kroužků a bavím se, abych to vůbec přežívala.”

Když jste byla mladší, ráda jste chodila na plesy?

anketa: “Hodně, hodně. Kdysi to žilo, dneska to už není ono."

Je vás tady více žen, než mužů. Není to škoda?

anketa: “Je, je, ale tančí i ženy s ženami.”
anketa: “Pobavíme se, zatančíme si. Prima, fajn.”

Kdy jste byla naposled na plese s manželem?

anketa: “Před dvěma lety, před covidem, to jsme byli na plese. Pak byl útlum a museli jsme být doma.”
anketa: “Přípravu já už mám vždy delší dobu, už mi není těch dvacet roků. Tak se musím snažit. Ale jelikož jsem se celý život snažila se věnovat pohybu a tanci, tak se pořád držím a snažím se všude všechno absolvovat, pokud mám o to zájem. I když, kdybych vám řekla věk, tak byste možná omdlela, a to bych nechtěla.”

Senioři ukázali, že na věku při zábavě opravdu nezáleží a byli by rádi, kdyby takových akcí pro ně město pořádalo ještě více.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail