Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice otevřela Centrum pro léčbu obezity

  • Havířov,

Havířovská nemocnice otevřela nové Centrum pro léčbu obezity, které se bude zabývat i poruchami výživy a metabolickými poruchami. Diagnostika bude prováděna na speciálním přístroji.

Nemocnice v Havířově se dlouhodobě věnuje obézním pacientům, kterým provádí bariatrické operace. Základem pro tuto civilizační chorobu by ale měla být konzervativní léčba, proto nemocnice otevřela Centrum pro léčbu obezity. Pacientům se budou věnovat nutriční specialisté a lékaři napříč obory.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Všichni jsou nějakým způsobem nemocní a mají přidružené onemocnění. Ať už kardiovaskulárního systému, cév, ale i pohybového ústrojí.  A my bychom se jim měli věnovat a sledovat jak před konzervativním procesem a případně tou bariatrickou operací, ale i zejména po něm. Aby nedocházelo k nějakému jojo efektu. Ale abychom viděli, nejen jak ten člověk hubne, ale jak se ta přidružená onemocnění projevila v rámci celého programu.”

Pro diagnostiku nemocnice zakoupila speciální analyzátory, který odhalí celé složení těla.

Igor Satinský, primář MOJIP a vedoucí lékař centra: "Dokáže říci, kolik pacient má procent tukové tkáně a svalové. To je pro nás nejdůležitější. Dovede určit i minerály ve skeletu v kostře. Dovede pracovat s tzv. fázovým úhlem. Je to něco, co ukazuje zdravotní stav vaší buňky. Měří to samozřejmě obsah vody, kterou má pacient v buňkách, nebo vody, kterou má mimo buňky."

Speciální poradenství bude také věnováno pacientům trpícím nechutenstvím a poruchami výživy například v souvislosti s onkologickou léčbou. 

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail