Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klienti Santé v Havířově na své zahradní slavnosti poznali i MISS Czech Republic

  • Havířov,

Klienti Santé, což je příspěvková organizace města, která pomáhá lidem s mentálním hendikepem, mohli opět zažít zahradní párty, která ale tentokrát byla obohacena o velké překvapení.

Zahradní letní párty patří do oblíbených akcí, na kterou se těší všichni klienti Santé, jejich rodiče, či opatrovníci. Od zahájení nechyběla hudba, dobré jídlo, různá vystoupení či prezentace vlastnoručně vyrobených obrazů, takzvaná živá galerie. Podávala se také speciální hokkaido polévka, kterou uvařil primátor.

Na žádné z akcí však nemůže chybět dlouholetý klient Marek. Opět měl velký úkol.

Marek: “Každým rokem je tradice to, že tady dělám didžeje. Pouštím tady hudbu, aby si lidé mohli zatancovat, pobavit se a užít si ten krásný den. Já si myslím, že si to užiji na plné pecky, budu hrát a bude vše ok a všechno se vydaří tak, jak má.”

Na slavnost se těšili i ostatní, včetně hudebního uskupení Souznění a samozřejmě rodiče klientů.

anketa: "Budeme tancovat a i zpívat. To je všechno. Rád chodím se bavit.”

anketa: "My tu budeme zpívat, protože jsme pro rodiče nachystali vystoupení a Souznění."

Jak se na to těšíš Verunko?

anketa: "Docela dobře a jsem ráda, že tady Bohdanka a Libunka, který nás tady vedou, že můžeme zpívat, kde se dá.”

anketa: "Jsem přišel, protože on také chodí do Santé, ale to, co dělá Santé, nedělá jen pro klienty, ale pro celou společnost. Já se těším hodně, ale hlavně, aby se těšili všichni dokola.”

Tentokrát ale na všechny čekalo i jedno velké překvapení.

Michaela Rosová, ředitelka Santé Havířov: "Tím, že se stala Miss Czech Republic pro rok 2022 Krystyna Pyszková, je to rodačka z Třince, takže jsme se domluvili a pro klienty jsme připravili překvapení. Její návštěvou. Ona má pro nás překvapení, o kterém nevím ani já.”

A překvapení to bylo velké a poměrně vysoké. Krystyna darovala organizaci dárek ze sbírky v hodnotě přes dvacet tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy