Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Defibrilátor může zachránit život, havířovští plavčíci prošli školením

  • Havířov,

Náhlá zástava srdce vyžaduje okamžitou reakci. Proto jsou na všech sportovištích defibrilátory. Školením na nově zakoupeném přístroji pro krytý bazén, nyní prošli i všichni plavčíci.

Plavčíci na krytém bazénu, či letním koupališti musí procházet pravidelným školením. Součástí je i znalost používání defibrilátoru, díky kterému mohou lidem zachránit život.

Ve světě už je běžný trend, že přístroj se nachází na všech veřejných exponovaných místech.

František Baláš, AED line: "Já myslím, že my jsme na startu, ale pracujeme intenzívně na tom, aby byly všude tam, kde je potřeba. Podle posledních statistik je zástava srdce největší zabiják na světě a v okamžiku, kdy se zastaví srdce a může se to stát i zdravému člověku, je to hlavně boj o čas.”
Marek Janičevský, plavčík: "Přístroj je udělaný tak, aby to bylo co nejjednodušší. Takže i já, i někdo neškolený, by dokázal s tímto přístrojem pracovat a určitě tady na bazénech na koupalištích, pokud jsou vedra a skáče se do studené vody, tak se může stát, že člověk dostane zástavu a je moc dobré mít tyto přístroje.”

Nový přístroj zakoupila Správa sportovních a rekreačních zařízení nyní právě pro areál krytého bazénu. Nicméně defibrilátor je součástí každého sportovního zařízení.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ Havířov: “My jsme tento defibrilátor pořídili pro krytý bazén na Šumbarku z důvodu toho, že starý přístroj už byl zastaralý, tak jsme pořídili nový. A jinak je máme na všech významných sportovištích jako je zimní stadion, městský fotbalový areál, sportovní hala Slavie, Žákovská a samozřejmě zimní stadion a letní koupaliště Jindřich. Na všech těchto areálech je máme a jsme vybavení defibrilátorem.”

Krytý bazén bude otevřen přes celé prázdniny každý den o 9 do 19 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy