Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se jel Český skateboardový pohár juniorů

  • Havířov,

Havířovský skatepark se stal opět místem velkého sportovního klání. Nejrůznější triky divákům a hlavně porotcům předvedly děti v rámci prestižních závodů.

V Havířově se konala třetí letošní zastávka Českého skateboardového poháru juniorů. Své nadšení k tomuto sportu předvedly jak ty úplně nejmenší děti do 9 let, tak mládež do 14 let.

Petr Vašut, předseda skate spolku Havířov: "Máme tady něco kolem 45 účastníků závodu. Jsou tady z Polska, z Prahy, Plzně, Ostravy, Karviné, Havířova a z okolních přilehlých měst. Frýdek-Místek atd. Odjela se první kategorie holek, kde máme Viky Marešovou, které je osm let a je to nejmladší účastnice. První jízdu zajela pěkně, tu druhou, hodně spadla a už nechtěla pokračovat, ale věřím, že na nějaké to místo to bude.”
anketa: "Jezdím rok a baví mne skákat ty triky." Co se ti povedlo a co se ti nepovedlo? “Vyjet na tu trubku, to se mi nepovedlo a jinak vše.”
anketa: “Nejsme tady poprvé. Přijeli jsme tady už potřetí. Je to tady pěkné."
anketa: “Přijel jsem z Prahy a tento skatepark se mi hodně líbí, protože je velký a dají se tady udělat triky. Líbí se mi dost. Tři roky se tomu věnuji. Táta mne do toho zatáhl a baví mne to.”

Skatepark se stavěl sportovcům doslova na míru a má v republice velký ohlas. V Havířově navštěvuje skate školu zhruba 60 dětí. Některé z nich nyní tráví čas na soustředění v Uherském Hradišti.

Petr Vašut, předseda skate spolku Havířov: "O náš skatepark v je v asociaci českého skateboardingu velký zájem i z důvodu zázemí i z důvodu toho, jak vypadá hlavně pro tu mladší kategorii, protože jsou překážky uspořádány a udělány tak, aby vyhovovaly jezdcům.”

V rámci poháru čekají na sportovce ještě čtyři závody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy