Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov se pustil do propojování cyklostezek, práce začaly u náměstí Republiky

  • Havířov,

Cyklostezky jsou v Havířově problém. Mnohé jsou úzké a hlavně na sebe nenavazují. V centru města by se to mělo brzy změnit. Práce na první etapě už začaly. V dalších letech chce radnice pokračovat například i směrem na Národní třídu.

Město využilo letních prázdnin a pustilo se do propojování cyklostezek. Výsledkem by mělo být, že cyklisté nebudou muset sesedat a vést kolo a na nějaký další úsek. První etapa byla zahájena na náměstí Republiky.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Takže chceme propojit úsek celé Hlavní třídy, dále na Dlouhou třídu, kde už vybudované cyklostezky jsou a také do budoucna na Národní třídu, kde bychom rádi kolem Národní třídy udělali cyklostezku. Obecně se snažíme propojovat cyklostezky jak města Havířova, tak také propojit cyklostezkami jednotlivé města. Snažíme se teď řešit cyklostezku na Karvinou, Český Těšín a do budoucna bychom také chtěli propojit Havířov s Ostravou.”

Výstavba cyklostezky bude končit u Redonu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Zasáhneme do těch zelených pásů, protože ten prostor je příliš malý tak, aby vedle sebe mohla být cyklostezka i chodník. Finální řešení bude takové, že jeden pruh bude pro cyklisty zhruba v šířce dvou metrů a druhý pruh také v šířce dvou metrů by měl být pro chodce. Na Národní třídě jsme ve fázi projekční přípravy. Tam ještě finální řešení není známo, tam se to teď projektuje. Letos bychom chtěli mít hotovo a vědět, kudy přesně půjdeme a v příštím roce bychom rádi zkusili realizovat to propojení směrem na Národní třídu.”

Radnice ví, že se bude muset zabývat i stávajícími cyklostezkami.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Stávající cyklostezky, hlavně tady Hlavní třídě, jsou problém. Jsou úzké, špatně se po nich jezdí. Přemýšleli jsme už, jakým způsobem je řešit a musíme je do budoucna řešit. A ty směry jsou dva. Buď se rozšíříme do komunikace, což by byl problém, a nebo nám tam zavází veřejné osvětlení. To znamená, že kdyby se nám podařilo vyměnit veřejné osvětlení, třeba ho vložit do středových pásů, tak si uvolníme prostor pro cyklostezku. Ale určitě do budoucna cyklostezky na Hlavní třídě potřebujeme rozšířit, ať opravdu komfort jízdy na kole středem města, nebo připojením města je připravený a realizovatelný.”

Současná výstavba cyklostezky k Redonu by měla být dokončena v druhé polovině září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy