Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice spouští očkování čtvrtou dávkou

  • Havířov,

Od pondělí se mohou nechat lidé starší 18 let očkovat čtvrtou dávkou proti covidu. Zájemci ihned začali volat i do havířovské nemocnice. Centrum rozšíří počet vakcinačních dnů.

Jakmile ministerstvo zdravotnictví oznámilo termín, od kdy se lidé mohou nechat přeočkovat čtvrtou dávkou, v havířovské nemocnici se spustila lavina dotazů. Lidé byli zvyklí se rezervovat přes systém Reservatic, což ale nyní není prozatím možné.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “Vzhledem k tomu, že oficiální systém rezervací Reservatic bude spuštěn až 15. srpna, tak my jsme přijali vlastní opatření a zřídili jsme vlastní rezervační linky. Vzhledem k tomu, že nejsme připravení očkovat zájemce přímo z ulice, takže všem doporučujeme, aby si zavolali buď na infolinku do našeho očkovacího centra, která je 704 68 33 16, nebo na bezplatnou telefonní linku naší rezervační kanceláře, která je 800 42 42 42 a tam se objednali a zajistili si to své místo a tu svou očkovací látku.”

Do systému Reservatic se sice mohou lidé rezervovat od 1. srpna, první termín možné vakcinace jim ale systém nabídne právě až na 15. srpen. Nemocnice bude postupně navyšovat počet očkovacích dnů.

Halina Musiołová, vedoucí očkovacího centra: “Naše očkovací centrum v současné době vždy očkuje pouze v pátek od 11 hodin do 14 hodin, ale vzhledem k velkému zájmu o očkování čtvrtou dávkou, jsme se rozhodli, rozšířit provozní dobu. Budeme očkovat již tento pátek do 16:30 hodin. Dále příští týden ve středu od 11 do 16:30 hodin a v pátek také od 11 do 16:30 hodin. Během celého srpna budeme očkovat pondělí, středa, pátek vždy od 11 do 16:30 hodin. V současné době mohou na čtvrtou dávku očkování přijít všichni občané ČR starší 18 let, kteří mají více než čtyři měsíce od podání třetí dávky.”

Nemocnice bude používat k vakcinaci prozatím pouze očkovací látku Pfizer. Lidé po očkování obdrží certifikát.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy