Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Těrlické přehradě se konal Blackcomb community Wake cup, domácím se dařilo

  • Havířov,

Wakeboarding už neodmyslitelně patří k Těrlické přehradě. Vlek je oblíbený nejen u českých sportovců. To bylo vidět i na mezinárodních závodech, kde měla velké zastoupení i nastupující mladá generace.

Těrlická přehrada patřila o víkendu opět velkým závodům. Jezdci předváděli různě náročné triky, jízdy přes překážky. Hodnotila se plynulost jízdy, technické provedení, nebo výška skoků.

Lukáš Bystroň, ředitel závodu: "Jede se tady za námi třetí ročník Blackcomb community Wake cup. Je to mezinárodní závod, máme tady jezdce z Polska, ze Slovenska z Anglie. Úroveň se zvedá. Česko a Slovensko ve wakeboardingu je to tady našlapané v těch kategoriích. Dá se tady vidět dobrý wakeboarding a jsme rádi za to. Máme tady jak dětské kategorie, které jsou tři. Pak tady máme dospělácké kategorie. Dále nad třicet, veterány nad čtyřicet. Jezdí se i wakeskety, což je deska bez vázání, na které jedou jezdci pouze v botách.”

Marek Zach, který má přezdívku Marfy, je nejen skvělým jezdcem, ale i trenérem dětí a mládeže.

Marek Zach, závodník, trenér pro ČR: "Snažil jsem se. První jízdu jsem zajel na jistotu. Předjel mě přejel můj kolega, co jel proti mně, tak byl lepší. Druhou jsem musel přidat a bohužel já ty všechny triky, jsem trochu větší a delší a už jsem se tam do jednoho nevlezl a málem jsem vyletěl na břeh. Ale stálo to za to.”
anketa: "Jezdím asi tři roky. Jezdím za Těrlicko. Přivedla mne k tomuto sportu máma a drží doteď český rekord na slalomce. Vedl jsem si dobře. První jízda se mi vydařila. Druhou jsem napálil a byla ještě lepší. Jsem druhý nakonec za jedním borcem, který se tady za chvíli ukáže."
anketa: "Jsem z Havířova, jezdím tady asi tři roky. Tréninky máme třikrát týdně, vždy večer, když už nikdo nejezdí a trénuje nás Marfy, který je MS.”
anketa: "Na závody jsem se připravovala dlouho. První jízda se mi dost povedla a při druhé jsem bohužel spadla, ale jsem šťastná za výsledky.”
anketa: "Jsem z Havířova a trénuji asi čtyři roky. Na tento závod jsem se připravoval hodně dlouho. Taťka se to naučil první a tak chtěl, aby jsem to uměl i já. A Marfy mne k tomu dovedl. Dneska jsem byl třetí, protože se mi tam nepovedl jeden trik."
anketa: "Jezdím první rok a jsou to moje první závody,"
anketa: "Já jsem z Karviné, ale jezdím za Těrlicko, protože v Karviné nemáme žádný vlek, protože nejsou schopni ho tam postavit. Líbí se mi tu. Dnešní závod se mi povedl, protože jsem skončil druhý."
anketa: "Jsem z České Lípy, akorát jezdím na Merkuru v Pasohlávkách. Jezdím tam vlakem, ale jinak jezdím po celé Evropě na wakeboardu a baví mne to tady na Těrlicku a vyhrál jsem v kategorii U 14. Jsem dvojnásobný vicemistr ČR a reprezentant. “

Domácím jezdcům se ve všech kategoriích dařilo a získali mnoho medailí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy