Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovské děti si užívají tábory Asterixu ve Pstruží, všechny turnusy jsou plné

  • Havířov,

Tábory na základně ve Pstruží jsou mezi dětmi velmi oblíbené. A i v letošním roce jsou všechny turnusy plné. Středisko volného času Asterix se snaží, aby si děti odnesly co nejvíce zážitků.

Celkem sedm turnusů pobytových táborů připravilo o letošních prázdninách Středisko volného času Asterix. Tyto děti jsou zapálené do komiksů a sci-fi příběhů. Právě i díky tomu měl největší ohlas.

Lucie Bitterová, zástupkyně ředitelky SVČ Asterix: “Tábory jsme zaplnili a zrovna tento turnus se zaplnil během dvou dnů a jinak všechny turnusy máme obsazené. Dokonce letos máme turnus navíc. Letos poprvé jsme měli tábor rodičů s dětmi a všechno se obsadilo.”

Mnohé děti jezdí na tábory opakovaně. A to i díky vedoucím.

Lucie Bitterová, zástupkyně ředitelky SVČ Asterix: ”Když máte ty správné lidi, kteří jsou do toho zapálení a oni nad tím pracují téměř celý rok, takže všechno je to o těch lidech.”

Hlavní vedoucí tohoto turnusu je paní učitelka ze základní školy a jak sama přiznala, na tábor se těší vždy celý rok.

Ivana Plačková, hlavní vedoucí: “My říkáme, že jsme tady taková jedna velká rodina. Jezdí nám tady děti od malička od 6 let až do 18. Teď tady máme vedoucí z našich bývalých dětí a těší nás to. Určitě téma je také přitahuje. Ale, když se vyhlásí termín, že se zapisuje, tak oni si všichni dávají echa a ta rodina se tady zase sejde. Letošní téma máme avengers a v podstatě to tak vyšlo z dětí, protože na konci každého tábora píšou své touhy a tak jsme jim vyhověli.”
anketa: “Musíme sbírat kovy a musíme je donášet a za to dostáváme peníze. Můžeme jich vzít devět, ale když si koupíme, tak můžeme mít vylepšení a můžeme jich mít až 18. Kdybychom jich sebrali více, tak nás buď chytne policie, a nebo můžeme jít na černý trh a tam to prodat. Baví mne to.”
anketa: “Už jsem tady poosmé a vracím se tady ráda, protože je to tu super, skvělý kolektiv, děti, poznám ráda nové lidi. Vedoucí jsou super a program je tu vždy nejlepší.”
anketa: “Dneska na tábor říkám, že je to fakt dobré, ale je tu hodně velké vedro. Jinak tu jsem podruhé."

Co jste celý týden dělali?

anketa: “Hráli jsme hry a takové věci. Jednou jsme šli i do řeky.”

Tady jsou chatky, stany, budova. Ty spíš kde?

anketa: “V budově, protože nejsem dost starý, abych byl ve stanu, nebo v chatce.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Je fajn, že děti jsou tady v přírodě a to, že je o tábory velký zájem, tak i personál ti pedagogičtí pracovníci tady odvádějí skvělou práci, protože oni už dneska mají naplánované, co budou mít za turnus příští rok. Každý ten tábor je jiný, jinak zaměřený. Takže rodiče se svými dětmi si mohou vybrat na co se přihlásí a mohou být šťastní, když se tedy dostanou, protože ten zájem je. Já jsem ráda, že ta turistická základna nám patří a že mohou jezdit nejen děti, ale i přes rok občané na víkend a tak dále.”

Asterix také pořádá během prázdnin příměstské tábory, o které je rovněž velký zájem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy