Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Garáže u dětského hřiště v Havířově zdobí pohádkové postavy

  • Havířov,

Garáže u jednoho z havířovských hřišť byly pomalovány hanlivými nápisy. To se nelíbilo otci dětí, které si tam chodí hrát, a proto se to rozhodl změnit. Nyní se podívejte na výsledek.

Takto krásně pohádkovými bytostmi vyzdobil pan Škobrtal z Havířova zadní stěny garáží, které se nachází v bezprostřední blízkosti hřiště. Motivací pro něho byly děti.

Vít Škobrtal, autor maleb: "Tato stěna u hřiště byla pomalovaná hanlivými a nelichotivými obrázky. A vzhledem k tomu, že si tu hrají malé děti, i moje děti, tak jsem se rozhodl, že by nebylo špatné zkusit navrhnout majitelům, garážníkům, jestli by byli ochotni povolit, abych ji nějakým způsobem vylepšil.”
anketa: “Je to perfektní, vrací se tady více dětí."
anketa: “Hodně se mi to líbí, protože tady je celkem dobrý beton a taťka to tady chtěl vyzdobit, ať tady je více dětí. Tak se rozhodl, že začne malovat.”
anketa: “Jsem rád, protože je to tu alespoň více veselejší.”

Městu se nápad zalíbil a autora podpořilo finančně na nákup barev a sprejů.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Nápad je to skvělý a mne už v hlavě napadá, že bychom mohli i některé výměníky takto vyzdobit. Já si myslím, že když budu mít poradu s řediteli školek, tak možná některé školky mají boční škaredou plochu nevyužitou a tam by se to mohlo také osvěžit pro ty děti.”

Zájem o graffiti neprojevily jen děti, ale autora oslovili i místní obyvatelé, kteří vznesli požadavek, aby na jednu garáž nasprejoval postavičky ze seriálu Simpsonovi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy