Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hanlivé nápisy na garážích u hřiště v Havířově vystřídaly pohádkové bytosti, děti jsou nadšené

  • Havířov,

Garáže u jednoho z havířovských hřišť bylo pomalováno hanlivými nápisy. To se nelíbilo otci dětí, které si tam chodí hrát, a proto se to rozhodl změnit. Nyní se podívejte na výsledek.

Takto krásně pohádkovými bytostmi vyzdobil pan Škobrtal z Havířova zadní stěny garáží, které se nachází v bezprostřední blízkosti hřiště na Karvinské ulici. Motivací pro něho byly děti.

Vít Škobrtal, autor maleb: "Tato stěna u hřiště byla pomalovaná hanlivými obrázky a nelichotivými. A vzhledem k tomu, že si tu hrají malé děti, i moje děti, tak jsem se rozhodl, že by nebylo špatné zkusit navrhnout majitelům, garážníkům, jestli by byli ochotni tu zeď povolit, abych ji nějakým způsobem vylepšil. Tady na toto zapomenuté hřiště si najednou našly cestu děti, což mne tedy těší strašně moc. Sám tady chodím hrát, moje děti si tady hrají a je fakt příjemné, když tady přijde malý klučina a řekne vám "máš to dobrý". To je něco, co potěší.”

anketa: “Je to perfektní, vrací se tady více dětí.

Která postavička se ti nejvíce líbí a proč?

anketa: “Třeba Mário, toho znají všichni.”

anketa: “Hodně se mi to líbí, protože my jsme tady to hřiště objevili, začali jsme se tady vracet, protože tady je celkem dobrý beton a taťka to tady chtěl vyzdobit, ať tady je více dětí. Tak se rozhodl, že začne malovat.”

anketa: “Jsem rád, protože je to tu alespoň více veselejší.”

Na grafity upozornil radnici jeden z občanů. Městu se nápad zalíbil a autora podpořilo finančně na nákup barev a sprejů.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Děkuji panu Hejkalovi, pokud to teda je správné jméno s emailu, který nám přišel a pan byl podepsaný, jako starostlivý občan, že nás upozornil na tu aktivitu tady pana Víta. A jsem ráda, že to takto tady zvelebuje. Pro ty děti je to pěknější, hned to jinak vypadá. Nápad je to skvělý a mne už v hlavě napadá, že bychom mohli i některé výměníky takto vyzdobit. Já se spojím s chlapy z HTS, protože oni mají výměníky pod sebou, jestli by se nevytipovaly některé a máme tady i jiného sprejera pana Vavrouse, se kterým už jsme také spolupracovali. Já si myslím, že když budu mít poradu s řediteli školek, tak možná některé školky mají boční škaredou plochu nevyužitou a tam by se to mohlo také osvěžit pro ty děti.”

Zájem o graffiti neprojevily jen děti, ale autora oslovili i místní obyvatelé, kteří vznesli požadavek, aby na jednu garáž nasprejoval postavičky ze seriálu Simpsonovi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy