Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se koná Kostičkofest českých stavebnic

  • Havířov,

V Havířově se během prázdnin koná Kostičkofest českých stavebnic. Lidé si mohou zavzpomínat, že si právě s těmito stavebnicemi hráli třeba ve školce. Úspěch mají i u dnešní generace dětí, které ocenily také velkou hernu.

Modely domů, zámek, hasičská zbrojnice, či bojová vozidla. To vše je nyní přes léto k vidění na výstavě českých stavebnic, která je nainstalována v Galerii Viléma Wünscheho v Havířově.

Zdeněk Heiser, MKS Havířov: "Už podruhé jsme o prázdninách připravili výstavy pro rodiny a hlavně pro děti a tentokrát jsme oslovili pana inženýra architekta Petra Šimra, se kterým jsme měli skvělé zkušenosti z dřívějška. Tentokrát nám nabídl, že představí české stavebnice Cheva, Seva, Variant, Gecco, protože ty nejsou mezi našimi dnešními dětmi tak známé a přitom mají dlouholetou historii. Je tady několik ukázek prací z každé stavebnice, které sám navrhl a sestavil. Některé jsou jedinečné v tom, že ještě nikdy nikde nebyly k vidění.”

Děti jsou z výstavy nadšené a hlavně oceňují, že si mohou samy ze stavebnic něco vytvořit.

anketa: “Já ty stavebnice mám moc rád a mi se líbí všechno, Lego mne zaujalo už od dětství, jak už jsem měl první roček."
anketa: “ Je to tu moc hezké. Líbí se mi to tu dost. Je super, že si tu můžeme stavět a jsou tu skvělé varianty a můžeme si vybrat, ze kterým můžeme stavět."

Výstava v galerii potrvá až do 5. září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy