Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sedmnáctiletý mladík měl v parku osahávat 80letou ženu, za chvíli byl v poutech

  • Havířov,

Během několika minut skončil v policejních poutech mladík, který se měl v havířovském parku vrhnout na starší ženu, osahávat ji a dožadovat se sexu.

Incident se odehrál v parku Stromovka v centru města ve čtvrtek odpoledne. 

Libor Morcinek, zástupce ředitele MP Havířov: "Před 14. hodinou kontaktovala naši hlídku žena ve věku 80 let a sdělila, že ji před malou chvílí v lesoparku Stromovka neznámý mladý muž nejprve slovně a poté i fyzicky obtěžoval, osahával ji na prsou a vyžadoval sex. Dotyčná dále uvedla, že začala křičet a když se po chvíli k místu blížili lidé, muž se zalekl a utekl. Strážníci ženu odvedli na služebnu městské policie, kde dotyčná pachatele popsala. Na místo byla přivolána Policie ČR a ihned byly informovány všechny hlídky městské policie. Ve 14:13 hod spatřili strážníci na Dělnické ulici osobu odpovídající popisu pachatele. Mladíka zadrželi a přivolali na místo Policii ČR. Jednalo se o mladistvého ve věku 17 let, kterého následně dle fotografie napadená žena identifikovala jako pachatele."

Po zadržení byl mladík převezen na policejní oddělení, kde se podrobil výslechu. 

Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: "Kriminalisté územního odboru Karviná prověřují veškeré okolnosti v případu napadení ženy v Havířově. Probíhají výslechy svědků, jsou vyhodnocovány stopy a prováděny další úkony. S ohledem na počáteční stav věci nelze v tuto chvíli sdělit více informací."

Jak byla TV Polar informována, do potíží se v minulých dnech v lesoparku dostalo více žen. Zda je obtěžoval tentýž mladík, nebo to byl někdo jiný, není známo. K fyzickému útoku přímo nedošlo, ale v ženách, které parkem procházely, vzbudil strach. Protože policie nesdělila, jestli zadrženého mladíka po výslechu propustila na svobodu, nemohou si být ženy jisté, že park je již bezpečný. Městská policie však v parku zvýší svou kontrolní činnost. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy