Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Stáji Václav v Horní Suché vyrůstá naděje parkuru, Viktorie odjela na mistrovství ČR

  • Havířov,

Od pátku až do neděle se koná ve Velké Chuchli mistrovství ČR dětí a juniorů. Velké zastoupení tam budou mít i jezdci ze severu Moravy. V kategorii družstev se poprvé představí i Viktorie Drábiková.

Sedmiletá Lotty je závodním parkurovým koněm ze Stáje Václav v Horní Suché. Viktorie Drábiková je s klisnou od narození a nyní spolu poprvé odjely na mistrovství ČR juniorů družstev, které se koná v pražské Chuchle Aréně.

Viktorie Drábiková, parkurová jezdkyně: "Připravovala jsem se poctivě. Každý týden minimálně dvakrát jsme skákaly. Předtím jsme jezdily kvalifikace. Tím, že jezdím jenom na ní, závodím jen na ní, tak jsme se učily spolu úplně od malinka. Ona nic neuměla, já jsem nic neuměla, takže byly i horší dny, kdy jsme se musely společně chyby odnaučit a už víme, kde si máme dát pozor. Samozřejmě za všechno děkuji svému taťkovi a mamce za to, jak mě podporují."

Viktorie si s Lotty poprvé vyzkoušely překážky ve čtvrtek. Otec věří, že v ostrém závodu o víkendu uspějí.

Václav Drábik, otec: "Těšíme se a snad se podaří nějaký dobrý výsledek udělat. V dětech se jí zadařilo. Tam jela všechny parkury čistě, uvidíme, jak se letos zadaří. Myslím si, že je dobrá. Věnuje se tomu od malička. V podstatě už jezdila v bříšku maminky. Takže to může být dobrý.”

Mladá závodnice má by chtěla jednou uspět i v kategorii žen a jezdit na více koních. Naděje vkládá do tohoto jejich nově narozeného hřebečka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy