Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prezentace Fotoklubu Havířov v rámci projektu Galerie venku

  • Havířov,

Lidé, kteří prochází náměstím Republiky, se nyní mohou zastavit u fotografií prezentace Fotoklubu Havířov. Členové věří, že možná i díky projektu Galerie venku osloví nové členy.

Fotoklub Havířov působí ve městě již dvacet let. Nyní se mohou lidé s jeho činností a také s členy seznámit na náměstí Republiky v rámci projektu Galerie venku. Ten vznikl v době covidu, když byly veškeré kulturní stánky zavřené.

Zuzana Vavrečková, koordinátorka projektu Galerie venku: “Od té doby se nám podařilo uspořádat řadu pěkných putovních i venkovních výstav pro kulturní instituce se sportovním námětem, s ekologickým, nebo sociálním přesahem. A letos jsme se domluvili s městem Havířov, že navážeme na loňskou spolupráci, kdy tady byla výstava o zadržování vody v krajině a chtěli jsme do toho projektu přizvat někoho, kdo má blízký vztah k Havířovu, kdo je s ním úzce spjat.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Když jsme přemýšleli o tom, co bychom tady vystavili, napadly nás různé možnosti. Představit naše sportovce, významné osobnosti, ale pak mne napadl pan Übelauer, protože oni dělají krásné věci, dělají tady vůbec výstavu fotografů ne jen Havířova a oslovila jsem ho. Bylo to na poslední chvíli a pan Übelauer nám slíbil, že se to pokusí zvládnout a fakt to zvládl skvěle.”

Velkoplošné bannery budou na náměstí k vidění do 21. srpna.

Kamil Übelauer, předseda fotoklubu:Je to víceméně prezentace naší činnosti. Takže určitě pokud by někdo z amatérských fotografů díky tomu co tady vidí a co si o nás přečte, měl chuť se k nám přidat, tak určitě budeme rádi, protože členská základna v počtu deseti osob, by jsme určitě mohli mít dvojnásobný počet. Takže rádi přivítáme případné zájemce o členství. Je to forma nějaké venkovní výstavy, takže budeme rádi, když se to lidem, kteří se zastaví, bude líbit.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy