Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se koná Kostičkofest českých stavebnic

  • Havířov,

V Havířově se během prázdnin koná Kostičkofest českých stavebnic. Lidé si mohou zavzpomínat, že si právě s těmito stavebnicemi hráli třeba ve školce. Úspěch mají i u dnešní generace dětí, které ocenily velkou hernu.

Modely domů, zámek, hasičská zbrojnice, či bojová vozidla. To vše je nyní přes léto k vidění na výstavě českých stavebnic, která je nainstalována v Galerii Viléma Wünscheho v Havířově.

Zdeněk Heiser, MKS Havířov: “Už podruhé jsme o prázdninách připravili výstavy pro rodiny a hlavně pro děti a tentokrát jsme oslovili pana inženýra architekta Petra Šimra, se kterým jsme měli skvělé zkušenosti z dřívějška, protože tady měl dvě výstavy. Tenkrát to byla stavebnice Lego a tentokrát nám nabídl, že představí české stavebnice Cheva, Seva, Variant, Gecco, protože ty nejsou mezi našimi dnešními dětmi tak známé a přitom mají dlouholetou historii. Je tady několik ukázek z každé stavebnice prací, které sám navrhl a sestavil. Některé jsou jedinečné v tom, že ještě nikdy nikde nebyly k vidění.”

Děti jsou z výstavy nadšené a hlavně oceňují, že si mohou samy ze stavebnic něco vytvořit.

anketa: “Já ty stavebnice mám moc rád a mi se líbí všechno. Lego mne zaujalo už od dětství, jak už jsem měl první roček. Nejraději stavím těžké věci.”
anketa: “Já jsem postavil velkou loď a líbí se mi moc tady ta výstava. Já mám doma Lego duplo.”
anketa: “Já jsem z Asterixu z příměstského tábora a je tady moc hezky. Líbí se mi, že si tady můžeme něco postavit a jsou moc hezké různé ty varianty kostek.”
anketa: “Líbí se mi, jak je to postavené, že je tady toho tolik. A líbí se mi tady, že si můžeme postavit co chceme.”
anketa: “Je to tu moc hezké. Líbí se mi to tu dost. Je super, že si tu můžeme stavět a jsou tu skvělé varianty a můžeme si vybrat, ze kterého můžeme stavět.”
Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Rodiče by měly přijít se svými dětmi a využít třeba škaredých dní, kdy nebudou na koupališti, ale mohou přijít tady, protože to rozvíjí tvůrčí myšlení těch dětí a jde to poznat, jak oni s tím umí, jak dovedou být kreativní a já si myslím, že je to fajn. Mají tady velký prostor, mohou si tady v klidu něco postavit, rodiče si odpočinou.”

Výstava v galerii potrvá až do 5. září.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy