Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská knihovna připravila pro děti první příměstský tábor

  • Havířov,

Městská knihovna uspořádala pro děti o prázdninách první příměstský tábor. A jelikož u dětí získal velký úspěch, knihovna by chtěla, aby se tábory staly tradicí.

Knihovna celoročně připravuje pro širokou veřejnost a zejména pak pro děti nejrůznější aktivity. Ne jinak tomu je i o letních prázdninách. Tentokrát se však zaměstnanci rozhodli, že připraví i týdenní příměstských tábor. Pro děti byl nachystán program jak v knihovně, tak v blízkém okolí.

Michaela Tobolová, vedoucí dětského oddělení knihovny: “Díky počasí jsme mohli využít krásné okolí Lučiny, takže jsme s dětmi vyrazili na procházky, kde jsme měli připravené i různé aktivity. Jeden den jsme vyrazili také do včelařského areálu, kde nám pan Vavřík připravil krásný program. Děti dostaly kukly a vyrazili jsme mezi úly. Tábor se nese ve znamení smyslů, poslední den jsme zakončili sluchem. Děti měly možnost se zúčastnit bubnování, takového relaxačního, zklidňujícího programu a čeká je ještě nějaká aktivita a budeme vyrábět takovou brumlu.”
anketa: “Líbilo se mi to hodně, byl super. A nejvíce se mi asi líbilo včera, jak jsme byli na výletě. Byli jsme na bludovickém zámku na nádvoří a pak nám vysvětloval jeden pán o včeličkách.”
anketa: “Našla jsem si tu dobré kamarády a líbilo se mi, že jsme mohli jít za včelami a že tu máme různé hry.”
anketa: “Přihlásil jsem se, protože mi to přišlo zajímavé poznávat smysly. Líbilo se mi to moc, našel jsem si nějaké kamarády, užil jsem si program.”

Jaké smysly jste poznávali?

anketa: “Všechny. V pondělí zrak, v úterý hmat, ve středu čich, ve čtvrtek chuť a dneska sluch.”

Radnice by chtěla, aby se tábory v knihovně staly tradicí.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Já jsem ráda, že jsme s paní ředitelkou hovořili o tom, že by v příštím roce udělali více těch turnusů a že by už to bylo nějaké pravidlo, že městská knihovna udělá příměstské tábory zaměřené na různé aktivity dětí. Na podporu četby, na podporu hudby a tak, jak to máme v knihovnách nastavené.”

Knihovna také prosí veřejnost, aby navštívila nové webové stránky informačního centra www.havirov-info.cz a svými podněty pomohla tyto stránky ještě vylepšit.

Dagmar Čuntová, ředitelka Městské knihovny: “Druhá prosba ještě je také pro uživatele knihovny. V současné době probíhá internetové a papírové dotazníkové šetření o službách knihovny a také všechny podněty, které získáme, přispějí ke zlepšování našich služeb.”
Nahlásit chybu


K tématu
TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail