Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budova havířovské ZUŠ bude mít na střeše po zateplení i fotovoltaiku

  • Havířov,

Ceny energií letí stále nahoru. Jedním ze způsobů, jak zvyšovat energetickou úspornost, jsou investice do budov. I proto se kraj pustil do výměny oken a zateplení na ZUŠ L. Janáčka v Havířově. Součástí bude i vybudování fotovoltaického systému.

ZUŠ L. Janáčka v Havířově je specifická tím, že je celá prosklená a v současné době energeticky náročná. Už během letošní topné sezony by ale měl kraj jakožto zřizovatel pocítit úspory díky rozsáhlé rekonstrukci. Ta zahrnuje výměnu oken, zateplení fasády, či instalací venkovních žaluzií.


Anna Mikulová, ředitelka ZUŠ L. Janáčka Havířov: "Máme tady také mnoho velkých prostor k výuce, takže doufáme, že právě tato akce nám pomůže uspořit tu energii a ty finanční prostředky, které za ni vydáváme.”

Dokončení rekonstrukce je naplánováno až na leden příštího roku. 

Anna Mikulová, ředitelka ZUŠ L. Janáčka Havířov: "Předpokládáme, že práce, to znamená především výměna oken, se stihne do konce srpna tak, abychom v září mohli výuku normálně zahájit."

Projekt počítá také s vybudováním fotovoltaiky na střeše budovy

Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MSK: "Naše Moravskoslezské energetické centrum má nyní za úkol posoudit všech 1200 objektů, které MSK vlastní a vytipovat objekty, kde by šla fotovoltaika umístit a případně i napojit na distribuční síť."

Kraj má v plánu fotovoltaiku nainstalovat například také na ZUŠ v Klimkovicích, Základní školu Čkalovova v Ostravě-Porubě nebo na Střední odbornou školu dopravy a cestovního ruchu v Krnově.

Nahlásit chybu


K tématu
Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail