Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově se těší z nového areálu minigolfu

  • Havířov,

Díky participativnímu rozpočtu města realizují projekty, které sami navrhnou lidé. V Havířově zvítězil návrh opravy areálu minigolfu. Návštěvníci už nové dráhy vyzkoušeli a jsou nadšení.

Takto vypadal ještě do nedávna minigolf v Havířově. Po třiceti letech se areál dočkal komplexní rekonstrukce. Kromě nových drah, zde naleznou vyžití i děti, pro které vznikla pískoviště a herní sestavy.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ Havířov: “Všechny ty dráhy, je jich celkem 18, jsou to nové dráhy a takový původní miniaturní golf byl nahrazen adventure golfem a některé ty dráhy jsou nové, to znamená, že takový druh drah tady ještě nebyl. Lidé chodí, chodí více než chodili, takže jsme rádi. Já sám jsem tady byl několikrát a ptal jsem se dětí například, jak se jim tu líbí a děti byly nadšené. Já myslím, že veřejnost je spokojená.”
anketa: “Bydlíme tady v okolí, takže jsme znali starý areál. Nový areál to je nový level. Dívám se, že tady je použito krásné dřevo. Všechno je o třídu lepší.”
anketa: “Chodili jsme i na staré dráhy, už jsem tady teď potřetí na té nové a je to všechno moc krásné. Ten podklad těch drah je jiný, než to kdysi bývalo. Ty plechy už byly takové pokrčené a špatně se tady hrálo.”

Původně město plánovalo, že zcela nový minigolf postaví v areálu skateparku.

Daniel Vachtarčík (HPH), radní pro sport: “Vzhledem k covidu a zvyšujícím se cen ve stavebnictví a obecně nárůstu cen, jsme museli hledat alternativní řešení, protože se nám asi do šesti výběrových řízení buď nikdo nepřihlásil, nebo se přihlásili zájemci, kteří překročili hodně plánovanou cenu. Já jsem moc rád, že se podařilo najít kompromisní řešení a původní starý minigolf se nám podařilo předělat do aktuálního adventure minigolfu na tomhle místě.”

Projekt vznikl díky participativnímu rozpočtu, kdy lidé sami rozhodli, že chtějí modernizaci minigolfu. Celá rekonstrukce stále 2,7 milionu korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail