Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově kandiduje do zastupitelstva devět politických subjektů

  • Havířov,

23. a 24. září se budou konat komunální volby. V Havířově se o přízeň voličů bude ucházet celkem devět politických uskupení. Hlasovací lístky lidé dostanou do schránek nejpozději tři dny před konáním voleb.

Jak se daná obec rozvíjí, kam investuje peníze tak, o tom rozhodují zvolení zastupitelé. Vysvědčení jim pak lidé dají při volbách. V Havířově do nadcházejících komunálních voleb kandiduje devět politických subjektů. Konkrétně hnutí ANO 2011, Česká pirátská strana, ČSSD a osobnosti města, HAVÍŘOV SOBĚ - což je sdružení hnutí NEZÁVISLÍ, strany Patrioti České republiky, spolku Životice Sobě a nezávislých kandidátů, dále Hnutí pro Havířov, KSČM, Partneři za Havířov, Spolu plus - složené ze stran ODS, KDU-ČSL TOP 09, STAN a poslední kandidující stranou je SPD. 

Přesto, že už politická uskupení rozjela naplno své kampaně, mnozí lidé prozatím nemají přehled o kandidátkách.

anketa: “Ještě jsem se nedíval, nemám zatím přehled." A bude vás to zajímat? "Myslím, že jo, určitě." Co byste chtěl změnit v Havířově? "Asi životní prostředí, je tu pěkně a to je třeba udržovat, vylepšovat.”
anketa: “Je jich hodně a bude jich ještě víc, bohužel. Já se zatím o to nezajímám, ale hnutí ANO má tady velkou perspektivu v Havířově.”
anketa: “Nedívala jsem se ještě přesně, ale něco jsem už sledovala." A co na to říkáte? Je jich poměrně hodně, je to široké spektrum. "Je to široké spektrum, je tam i hodně mých známých, takže se budu teprve rozhodovat koho. Co bych změnila? Mně tady chybí krytý bazén s tobogánem. Nějaký aquapark mi tu chybí. Jinak jsem spokojená.”
anketa: “Něco jsem nezjišťovala úplně, ale něco se ke mně doneslo, ale nezjišťovala jsem. Já to moc nesleduji, ale většinou si nechám poradit od dobrých známých, kterým věřím v jejich úsudek a potom se rozhoduji podle toho. Takže než se seznamovat s kandidátkou, tak já to řeším takovým způsobem.”
anketa: “Jedině koho bych volila tak Okamuru, protože zbytek té tlupy, co tam je, je banda darmožroutů. Jedině okrádají lid a nic pro naše lidi nedělají.”

Hlasovací lístky pro volby do zastupitelstva už jsou na magistrátu.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: “Následně je předáme zapisovatelům, kteří je zabalí a nejpozději tři dny před konáním voleb je budou mít voliči ve svých schránkách.

Může se stát, že volič nedostane do schránky volební lístky a co má dělat?

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: “Teoreticky se to stát může, byť by se to stát nemělo. V té chvíli se buď může obrátit na magistrát, který by mu náhradní lístek doručil, případně ten hlasovací lístek může obdržet přímo ve volebním okrsku, když se rozhodne jít volit. Nicméně toto je varianta asi nejméně komfortní, protože velikost hlasovacího lístku je taková, jsou oboustranně a při představě, že někdo zvolil volbu 43 zastupitelů z různých volebních stran, tak se obávám, že zaškrtnutí lístku ve volební místnosti mu bude trvat poměrně dost dlouho.”

V roce 2018 kandidovalo do 43členného zastupitelstva 13 politických uskupení. Pětiprocentní hranici pak překonalo osm subjektů. Nejvíce - 13 mandátů získalo hnutí ANO, KSČM obsadilo 7 křesel, ČSSD 6, HPH, Koalici KDU-ČSL a NEZÁVISLÍ a také Piráty zastupují 4 zastupitelé, SPD 3 a stranu ODS 2.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy