Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově bude mít novou dětskou JIP se šesti lůžky i školku pro děti zaměstnanců

  • Havířov,

Nemocnice v Havířově zahájila přestavbu dětské jednotky intenzivní péče za padesát milionů korun. Investici zaplatí kraj. Současně začíná také rekonstrukce bývalé prádelny, kde vznikne prostor pro zaměstnaneckou školku. Tuto akci podpořila radnice.

Přesně za rok by měla být dokončena rekonstrukce bývalých prostor dětské JIP, na kterou ještě bude navazovat přístavba. Celkově bude moci havířovská nemocnice na jednotku přijmout šest dětí.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Dětská JIP má v havířovské nemocnici tradici 40 let. Takže ta byla vždy součástí našeho spektra péče a jako dneska největší krajská nemocnice musíme v tom trendu i pokračovat. Ty stávající prostory, které jsme mohli vidět, ty už dávno neslouží jako JIP. Ta musela být relokovaná a decentralizovaná mimo to základní oddělení, což způsobuje personálně, organizačně problémy. Tam lítají lékaři ve dne, v noci. Takže my dneska navážeme na to dětské oddělení těch standardních lůžek.”

Celou padesáti milionovou investici zaplatí kraj.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “JIP je něco, co nebývá úplně běžné. A my si prostě musíme říct, že budou nemocnice, které budou takto vybaveny a budeme muset nabídnout ty služby ostatním okolním okresům, abychom nemuseli ty JIP stavět ve všech nemocnicích, protože to nejde i z pohledu zajištění lékařské péče personálem.”

Práce začaly tím, že hosté symbolicky namíchali první maltu.

Petr Baránek, provozně technický náměstek Nemocnice Havířov: “Tyto prostory budou částečně zbourány a postaveny znovu. Plus do stávající zdi bude vybourán otvor a bude k němu postavena přístavba o rozměrech 17x11 metrů. V těch nových prostorách bude umístěno pět boxů pro celkem 6 JIP lůžek.”

Druhou významnou stavbou je přestavba bývalé prádelny na nemocniční školku pro děti od půl roku.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "V nemocnici pracuje více jak tisíc zaměstnanců, z nichž je 83% žen a z těch 83% žen je 400 žen ve věku do 40 let. Jsou mezi nimi druhorodičky, jsou mezi nimi, kteří plánují rodinu a i pro tatínky, kteří tady pracují, tak je možnost ty děti tady mít.”

Kraj by přivítal, kdyby dětských nemocničních skupin přibývalo.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “Já bych byl rád, kdyby to trend byl a také vítám to, co se stalo tady v Havířově, že se k tomu přihlásilo město, které pomohlo s financováním, protože přece jen těch peněz nemáme tolik, abychom mohli všude stavět školky takto jednoduše. Takže já jsem rád, že tady ta synergie kraj, město, nemocnice funguje a myslím, že to je dobře a do budoucna příklad i pro ostatní.”

Magistrát na nemocniční školku vyčlenil pět milionů korun.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Rozvoj nemocnice je naše dlouhodobá priorita. Já jsem moc rád, že se na tom v rámci vedení města shodneme všichni. Byli jsme dneska pomoct zahájit bourací práce na objektu, ve kterém vznikne dětská skupina, respektive dětská školka pro zaměstnance nemocnice. Takže to jsou moc dobré zprávy pro nás pro všechny.”

Nemocnice by chtěla školku otevřít na počátku příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy