Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal 11. ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb

  • Havířov,

Odbor sociálních služeb uspořádal na náměstí Republiky již 11. ročník Veletrhu poskytovatelů sociálních služeb. Smyslem je, aby se lidé na jednom místě dozvěděli co nejvíce informací o ambulantních, pobytových i terénních službách ve městě.

Mnozí lidé se mohou ocitnout v situaci, kdy potřebují pomoc druhých, ale nemají třeba dostatek informací, na koho se obrátit. Právě z tohoto důvodu město každoročně pořádá Veletrh poskytovatelů sociálních služeb.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “Ne každý se vyzná třeba v katalogu sociálních služeb, ne každý umí hledat na internetu, což je pochopitelné a já s tím mívám také někdy problémy. Veletrh poskytovatelů sociálních služeb nabízí vlastně to množství sociálních služeb, které na území města působí na jednom místě, kde si lidé mohou nejen pohovořit se sociálními pracovnicemi, ale mohou si také vyzkoušet některé věci a eventuálně si tu službu nasmlouvat.”

Ve městě je registrováno více než 50 sociálních služeb.

Bernarda Urbancová, vedoucí odboru sociálních služeb: “O ten veletrh je opravdu velký zájem. Ještě nám před týdnem volali z dalších služeb, které působí na našem území, ale sídlo třeba mají v Ostravě, nebo v jiném městě. Museli jsme je bohužel odmítnout, protože už bylo všechno nachystané a kapacitně by jsme to nezvládli. Jsou tady služby pro všechny cílové skupiny. Pro seniory, pro zdravotně postižené, pro matky s dětmi. Máme tady služby i pro lidi se závislostním chováním.”
anketa: “Přišli jsme tady s paní učitelkou, aby jsme viděli všechny sociální péče, co tu jsou. Podle mne je to dobře, aby lidé věděli všechny informace o tom.”
anketa: “Myslím, že to je potřebné pro každého člověka, který je trochu starší a v podstatě i pro ty mladší, kteří se starají o své rodiče, nebo prarodiče. Je to velmi potřebná věc.”
anketa: “Já mám třeba problém se střevy a teď se dívám, že mám jít k doktorovi. Tak si zajdu a bude to v pohodě.”
anketa: “Já si myslím, že je to velice dobrá věc, protože jsme určení k tomu, abychom druhému podali ruku a pokud je ve městě tolik středisek a služeb, které tu ruku podávají, tak je to velmi dobré.”

Během celého dne nechyběl na náměstí ani doprovodný program.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy