Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Beachvolejbalový turnaj v Havířově ovládli Perušič se Schweinerem

  • Havířov,

V Havířově se konal letní pohár v beachvolejbalu, který byl rovněž poslední zastávkou Národní tour. Turnaje se zúčastnili i naši nejlepší plážoví volejbalisté a čerství vicemistři Evropy Ondřej Perušič a David Schweiner.

Po celé tři dny se v Havířově konal první velký beachvolejbalový turnaj, do kterého se zapojilo 32 hráčských dvojic.

Michal Provazník, ředitel turnaje: "Ve chvíli, kdy se na severní Moravu přestěhovala světová beachvolejbalová série, tak se využívá písek a ta světová série k tomu, aby se stavěly nové areály, nová hřiště a ten sport se zpopularizoval."

Naposledy se v letošním roce před diváky ukázali také současní naši nejlepší plážoví volejbalisté a čerství vicemistři Evropy Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem.

Ondřej Perušič, hráč beachvolejbalu: "Mám z toho obrovskou radost, ten areál je moc pěkný. Já jsem byl v Havířově předtím vždy dřív, ještě v době, kdy jsem hrál florbal, takže to už je poměrně dávno. Moc se mi to místo líbí. Co se týče obecně beachvolejbalu, tak já budu jedině rád, když se takových areálů bude stavět víc."
David Schweiner, hráč beachvolejbalu: “My jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit poslední zastávky české tour a to, že můžeme startovat tady na domácí půdě, tak je pro nás vždy ctí. Teď nás po turnaji tady v Havířově čeká ještě zastávka v Paříži té světové tour, je to nejvyšší turnaj."

Perušič se Schweinerem havířovský turnaj zaslouženě vyhráli. Mezi ženami tvořila nejlepší dvojici Anna Pavelková s Janou Fixovou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy