Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal první velký beachvolejbalový turnaj, přijel i Perušič se Schweinerem

  • Havířov,

V Havířově se konal letní pohár v beachvolejbalu, který byl rovněž poslední zastávkou Národní tour. Turnaje se zúčastnili i naši nejlepší plážoví volejbalisté a čerství vicemistři Evropy Ondřej Perušič a David Schweiner.

Po celé tři dny se v Havířově konal první velký beachvolejbalový turnaj, do kterého se zapojilo 32 hráčských dvojic.

Michal Provazník, ředitel turnaje: “Ve chvíli, kdy se na severní Moravu přestěhovala světová série beachvolejbalová, tak se využívá písek a ta světová série k tomu, aby se stavěly nové areály, nová hřiště a ten sport se zpopularizoval. Loni se podařilo díky městu Havířovu vybudovat vedle koupaliště tento krásný nový areál. Byl to pilotní rok. Tento rok už jsme zkusili přivést něco jiného, než jenom běžné klienty, ale i turnaj, aby viděli, jak beachvolejbal vypadá.”

Naposledy se v letošním roce před diváky ukázali také současní naši nejlepší plážoví volejbalisté a čerství vicemistři Evropy Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem.

Ondřej Perušič, hráč beachvolejbalu: “Mám z toho obrovskou radost, ten areál je moc pěkný. Já jsem byl v Havířově předtím vždy dřív, ještě v době, kdy jsem hrál florbal, takže to už je poměrně dávno. Moc se mi to místo líbí. Myslím si, že organizátoři, tak i předpokládám město, popřípadě kraj odvedli výbornou práci, protože je to velmi kvalitní areál. Je tady spousta místa, je to v blízkosti koupáku, což v létě může být také velmi atraktivní. Co se týče obecně beachvolejbalu, tak já budu jedině rád, když se takových areálů bude stavět víc, když to bude lidi bavit, když to děti bude bavit. Jsem rád, že i MSK po úspěšných turnajích v Ostravě, tak se snaží o rozvoj beachvolejbalu, o jeho popularitu a doufám, že nám hráčům se povede přispět nějakým svým malým dílkem k tomu, aby byl beachvolejbal čím dál víc populárnější.”
David Schweiner, hráč beachvolejbalu: “My jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit poslední zastávky české tour a to, že můžeme startovat tady na domácí půdě, tak je pro nás vždy ctí. Areál je moc pěkný a nám se zatím moc daří. Vyhráli jsme skupinu, čeká nás čtvrtfinále a přeje nám i počasí. Včera předpověď tvrdila, že bude pršet a bude zataženo. Takže jsme nadšení. Teď nás po turnaji tady v Havířově čeká ještě zastávka v Paříži té světové tour, je to nejvyšší turnaj. Potom uvidíme, jak dál, protože tam jsou ještě nějaké podzimní a zimní turnaje, ale nevíme, jestli se jich budeme účastnit, protože v lednu začíná olympijská kvalifikace a potřebujeme někam umístit ještě volno a přípravu na tu nadcházející sezonu.”

Perušič se Schweinerem havířovský turnaj zaslouženě vyhráli. Mezi ženami tvořila nejlepší dvojici Anna Pavelková s Janou Fixovou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy