Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský fotbalový klub Havířov oslavil 100 let velkolepou celodenní akcí

  • Havířov,

Městský fotbalový klub zažil velký svátek. S fanoušky oslavil 100 let od svého založení. Během programu se mohli diváci podívat i na zápas Sigiteamu, který nastoupil proti bývalým hráčům.

Celodenní bohatý program připravili v sobotu Indiáni pro své fanoušky i současné či bývalé hráče. A není divu, klub oslavoval 100 let od vého založení. Na hřišti se předvedly děti a návštěvníci mohli vidět také mistrovské utkání žen mezi havířovským Gascontrolem a Frýdkem-Místkem. O góly nebyla nouze. Gascontrol vyhrál vysoko 12:3.

Kateřina Waszutová, kapitánka FK Gascontrol Havířov: “Hraje se nám tady dobře, hřiště je super, nemůžeme si stěžovat. Máme radost, že tady dnes můžeme hrát, že můžeme reprezentovat náš klub FK Gascontrol Havířov. Nám sezona teprve začala, máme za sebou druhý zápas a my jsme minulý týden hrály ve Veřovicích, kde jsme také vyhrály. ”

Nyní odjíždíte, nebo si užijete oslav MFK?

Kateřina Waszutová, kapitánka FK Gascontrol Havířov: “Myslím, že tady chvíli zůstaneme a užijeme si oslavu MFK Havířov.”
Bronislav Šimša, předseda MFK Havířov: “Teď po zápase žen Gascontrolu byl měl nastoupit Sigiteam a náš nějaký výběr těch, kteří ještě můžou trošku hrát. Pak máme nachystaný kulturní program, vzdu je nachystaná stejč a Jirka Basta zajistil nějaké kapely, které by měly hrát. Máme tady pozvané motocyklisty, kteří podporují značku Indián, to je značka, která nás provází celých sto let. Je to takový milník, protože jsme o dva týdny mladší než Baník Ostrava, se kterým máme dlouhodobě dobrou spolupráci a věřím, že ještě další roky tady bude nějakým způsobem vzkvétat a jsme rádi za podporu města.”

Sigiteam tvořili hráči jako Karol Dobiáš, Ivan Hašek, Horst Siegl, Sagvan Tofi a přijel i Josef Chovanec.

Jozef Chovanec, člen Sigiteam: “Tyhle kluby, které jsou městské kluby, tak si zaslouží větší pozornost, protože si myslím, že jsou zárukou toho, to spojení sportu a města je velice důležité pro výchovu lidí. Někdo to možná tak necítí, ale je tady určitě spousta žákovských týmů a potřebují péči a potřebují, aby ty městské části se o ně staraly a ten sport je ideální věc a je jedno, jestli to je fotbal, nebo něco jiného. Obdivuji ty lidi, kteří se tomu věnují a dávají tomu to úsilí.”

Ke stoletému výročí klubu popřál i primátor města.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já bych jim hlavně popřál minimálně dalších sto let, popřál bych jim, aby se jim dařilo, aby se podařilo v Havířově kopat zpět alespoň druhou ligu, o které jsem přesvědčený, že by tady měla být. A jsem moc rád, že jsem mohl převzít štafetu primátorů, kteří mají ve městě fotbalový klub s tak dlouhou tradicí.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy