Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Havířově se sešli na svém posledním zasedání

  • Havířov,

Zastupitelé v Havířově se naposledy sešli ve stávajícím složení, aby projednali 37 bodů. Mimo jiné schválili projekty, které zvítězily v rámci participativního rozpočtu, nebo návrh vyhlášky o provedení speciální ochranné deratizace.

V tomto složení seděli zastupitelé úplně naposled. V pátek a v sobotu si lidé budou moci vybrat nové zástupce, kteří za ně budou rozhodovat o chodu města. Jedním z bodů, který zastupitelé schválili byl návrh vyhlášky o provedení speciální ochranné deratizace. Což znamená, že tuto povinnost budou muset splnit všechny subjekty na území Havířova.

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Průběžně probíhá běžná deratizace, kdy na buď ohlášení občanů, nebo z našich místních šetření zjistíme větší výskyt. Na těch místech se pak provádí deratizace. Tato speciální deratizace by měla sloužit právě, aby se plošně položily návnady, nebo prostředky k likvidaci potkanů a tím by se mělo docílit jejich plošné likvidaci a k větší účinnosti. Tu speciální deratizaci stejně jako běžnou provádí specializovaná firma. To znamená, že občané se nemusí bát ani o své mazlíčky, ani o zdraví svých dětí. Probíhat by měla na podzim letošního roku, na přelomu října a listopadu. Na jaře příštího roku v dubnu a znova se zopakuje na podzim roku 2023. Bohužel ten výskyt je evidován už i za běžného dne, takže je větší. A právě i po konzultaci s krajskou hygienou v Ostravě jsme přistoupili k plošné deratizaci, aby jsme jejich výskyt omezili.”

Zastupitelé také schválili vítězné projekty v rámci participativního rozpočtu. V letošním roce bylo přihlášeno 16 návrhů, 10 bylo realizovatelných. Z tohoto to počtu v rámci hlasování v anketě vyhrálo 5 projektů.

Jakub Doboš, ekonomický odbor magistrátu: "Co se týče městské části město, tak tam se bude rozšiřovat dneska už zrekonstruované minigolfové hřiště. Bude tam ještě workoutové hřiště. Co se týče Podlesí, tak tam vyhrály dva projekty, protože se vlezly do celkové částky pro tu městskou část. A budou to šachy a také workoutové hřiště. Co se týče Životic, tam vyhrála modernizace dětského hřiště u ZŠ Zelená.”

V Havířově-Bludovicích zvítězil projekt vybudování altánu u hřiště, který by sloužil k posezení, ale také třeba jako venkovní třída pro výuku školáků.

Jakub Doboš, ekonomický odbor magistrátu: “Realizace bude v průběhu příštího roku. V letošním roce my realizátorům převedeme finance. Mohou začít ty přípravné fáze. Ono bude záležet, jak je ten projekt velký. Co se týče toho workoutového hřiště, které bude u minigolfu, tak tam ta příprava bude o něco delší, než v případě malé pergoly. Takže já předpokládám, že v průběhu příštího roku budou tyto projekty realizovány.”

Přesto že některá zasedání byla střetem mezi opozicí a koalicí, což bylo vidět i při posledním zasedání, primátor poděkoval všem za spolupráci a zároveň poděkoval vedoucím odborů a zaměstnancům magistrátu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy