Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejovému klubu AZ Havířov začala sezona, tým věří, že bude úspěšná

  • Havířov,

Druholigový hokejový klub AZ Havířov vstupuje do další sezony s téměř kompletně novým A-týmem a trenérem. Od jara vede klub nový management, který chce vytvořit profesionální podmínky pro všechny věkové kategorie.

Nový tým, nová éra, jdeme do boje. S těmito slogany vstupují druholigoví hokejisté AZ Havířov do další sezony. Díky jarní výměně managementu, nastaly v klubu velké změny. Za A-tým nastoupí jen pár hráčů z loňska. Některé rodáky z Havířova se klubu podařilo stáhnout.

Milan Mikulík, sportovní manažer klubu: "Jsou tam hráči, kteří hráli za Havířov. Z loňské sezony je tam Kunc s Mrvou. Vrátil se Marek Hass a je z Havířova. Michal Kolarz také hrával v Havířově, Jirka Zdeněk hrával v Havířově nějaké dva roky zpátky, Stuchlík hrával havířovský hokej. Nešlo ten tým složit jen z Havířováků, to není úplně možné. Ti kluci hrají ještě první ligy a nechtěli se ještě vracet do té druhé. Ten tým jsme skládali společně s trenérem, jezdili jsme po zápasech a sledovali bedlivě ty hráče, o kterých jsme byli přesvědčeni, že by nám mohli pomoci.”

Hlavním trenérem se stal Jiří Raszka, který chce hrát hodně útočný hokej.

Jiří Raszka, hlavní trenér: “Chceme, aby hráči hráli agresivní, útočný hokej, aby byl plný led, aby jsme pro soupeře byli nepříjemný soupeř. Když přijedeme k někomu na hostující zápas, tak aby věděli, že zase přijede ten Havířov, který nás tady bude nepříjemně napadat a bude s námi bruslit a bude to mít proti nám hodně těžké. To je taková naše představa hokeje. Samozřejmě důležité budou kvalitní přesilovky, na kterých stále pracujeme. Utvořil se tady nový kádr a my chceme hrát v horních patrech tabulky a bavit lidi hokejem, ať si lidé na ten zimák zase najdou cestu a ať jsou spokojení jak s výsledky, tak s převedenou hrou.”

Kapitán je po letní přípravě přesvědčen, že tým bude semknutý.

Michal Kolarz, kapitán AZ Havířov: "Je vlastně úplně jedno, kdo z nás by to byl, ten kapitán. Ono to padlo na mne. Možná díky tomu, že jsem odtud, rodák a tak jsem se toho chopil. Stmelovat také myslím, že není potřeba, protože tam je tak skvělá parta kluků, že nebyl problém do teď žádný. Všichni si sedli, všichni kluci mají skvělý charakter a osobně bych za nimi šel do pekla a zpátky a jsem si jistý, že oni za mnou taky. Takže si myslím, že jsme dobře naladěni a všichni netrpělivě očekáváme start.”

První ostré utkání se uskutečnilo v sobotu. Hokejistům ale premiéra nevyšla.

Klub se chce hodně zaměřit zejména na mládež. Všechny věkové kategorie povedou na plný úvazek zkušení profesionální trenéři. A nové dresy nedostali jen hráči A-týmu, ale právě i děti a mládež.

Petr Malíř, prezident klubu AZ Havířov: "Podařilo se ten tým stabilizovat po personální stránce, také v trenérské kategorii, tak v rámci managementu, zázemí klubu, což se povedlo perfektně myslím. Všichni tu roli pochopili, což mne těší, že tu ambici, kterou jsem s kolegy užšího vedení měl, že se nám na ostatní kolegy podařilo přenést. A myslím si, že dílčí akce, které jsme dělali včetně přípravy a trenérsky, mládeže a podobně, tak proběhla perfektně a všichni pracovali na více než 100%.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy