Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov uzavřel a podepsal koaliční smlouvu, vedení města zůstane stejné

  • Havířov,

Havířově v pondělí odpoledne došlo k podpisu koaliční smlouvy. Radnici povede stávající primátor i jeho současní náměstci. V zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 28 zastupitelů.

V Havířově už je definitivně rozhodnuto, kdo povede radnici další čtyři roky. Koalici bude tvořit vítězné hnutí ANO s Hnutím pro Havířov, dále s koalicí SPOLUpus a se stranou ČSSD. K podpisu smlouvy došlo v pondělí v Kulturním domě Radost. V obsahu dokumentu jsou mimo jiné tyto priority.

Josef Bělica (ANO), primátor města: “Jsou to investice do infrastruktury, do bytového fondu. Zachování majetku města v rukou města. Nechceme rozprodávat městský majetek. Chceme obecně dále budovat parkoviště, ale rozumně tak, aby se zbytečně nebetonovaly zelené plochy. Máme dále v plánu rozvíjet nemocnici a chceme se velmi zaměřit na energetické otázky.”

Vedení radnice zůstane stejné, nicméně do opozičních křesel usedne mnoho nových tváří.

Bohuslav Niemiec (SPOLUplus), náměstek primátora: “Zpětně bych se vrátil k tomu sestavení. Bylo opravdu rychlé, protože těch našich priorit je hodně stejných. Uvidíme, jaké to bude, to neumím teď definovat, co se týká spolupráce s opozicí, ale věřím, že ten počet 28 zastupitelů je dobrý na to, aby ta koalice byla stabilní, pevná a fungovala standardně.”

K malé změně přece jen došlo. Uvolněný radní pro sport Daniel Vachtarčík, nyní bude zastávat funkci náměstka pro sport.

Daniel Vachtarčík (HPH), kandidát na náměstka primátora: "V první řadě bych chtěl využít této chvíle a ještě jednou poděkovat všem našim voličům, kteří nás podpořili a ocenili naši práci, kterou jsme v minulém čtyřletém období odvedli. 5Už před čtyřmi lety jsme cítili tu potřebu, že sport je jedna z priorit té koalice, ale nechtěli jsme původně funkci náměstka pro sociální rozvoj, kulturu a školství a sport přímo roztřetit, takže jsme šli takovou zkušební cestou. Plán rozvoje sportu, který jsme nachystali na sedm let, tak teď v tomto volebním období budeme muset chystat další. Ukázalo se, že té práce v oblasti sportu je spousta na území města. Takže ta práce je odpovídající náměstkovi a proto ta změna.”

Resort školství a kulturu povede opět Jana Feberová.

Jana Feberová (ČSSD a osobnosti města), náměstkyně primátora: “Takové nějaké alternativní kulturní žánry možná budeme chtít tady přinést občanům. Využít havířovské kapely, které sice pořád slyšíme, že chtějí vystupovat, ale pak, když jim dáme možnost, tak jich je strašně málo a ten zájem je malý. Takže to bychom chtěli nějakým způsobem změnit a ty občany na to natáhnout.”


Rozložení v radě bude následující. Hnutí ANO bude mít 7 křesel, koalice Spolu 2. ČSSD a Hnutí pro Havířov po jednom. V následujících expresech vám přineseme konkrétní vize staronového primátora i náměstků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy