Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby v Havířově se připravují na zimní sezonu

  • Havířov,

Oficiálně začne Technickým službám zimní sezona až za měsíc. S přípravami začala společnost už nyní. V letošním roce mají některá města problémy sehnat posypový materiál. Havířov bude ale mít zásob dostatek.

Jak tuhá bude v letošním roce zima, to nelze dopředu určit. Ale jak se říká, kdo je připraven, není zaskočen. A to platí i v Technických službách, kde jsou přípravy na zimní sezonu v plném proudu.

Kamil Padisák, vedoucí zimní údržby: “Příprava sýpek do města a jejich naplnění. Školení řidičů na techniku, školení dispečerů, objednání počasí u Českého hydrometeorologického ústavu a další s tím povinnosti spojené. Materiálu máme dostatek, máme skladem kolem 650 tun soli, asi 400 tun inertního posypového materiálu a další tisícovku soli máme objednanou, nebo zaplacenou v konsignačním skladě. V případě nějakých přízemních mrazíků se dá technika, která ještě momentálně není ještě připravená, přestrojit během hodiny a půl a jsme připravení vyjet.”

Zajistit v letošním roce posypový materiál, ale nebylo jednoduché ani levné.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb: “Bohužel je problém s dodávkami i co se týká posypových materiálů, my o těch problémech například v jiných městech v technických službách víme, ale povedlo se nám už v letním období vysoutěžit dodavatele posypových materiálů a zejména u soli se nám podařilo zasmluvnit potřebné množství na celou zimní sezonu. Zvýšení cen se bohužel nevyhnulo ani posypovým materiálům a obecně i nákladům pro provádění zimní údržby, protože to není jen o posypovém materiálu, ale například i u pohonných hmot. U posypového materiálu došlo v případě soli k navýšení i o desítky procent.”

Že se zima blíží a s ní i vánoční období, poznají lidé už od příštího týdne.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb: “Vánoce jsou, dalo by se říct, ještě daleko, ale už jdou vidět i v obchodech a my se na to musíme také už připravovat. Máme na starosti vánoční výzdobu města. Co se týče osvětlení, my už víc jak měsíc děláme technické prohlídky vánoční výzdoby na sloupech veřejného osvětlení, na stromech na Hlavní třídě a podobně. Prohlídky by měly být dokončeny do konce tohoto týdne a od začátku příštího týdne začnou montáže v ulicích. Na začátku listopadu by měl být instalován strom na náměstí Republiky a ten samozřejmě budeme také zdobit.”

I v letošním roce město požádalo veřejnost a darování hlavního vánočního stromu. V současné době radnice vyhodnocuje nabídky. Strom musí totiž splňovat určité parametry, jako je výška, košatost i přístup pro techniku.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail