Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na havířovském zimním stadionu začíná bruslení pro školy i veřejnost

  • Havířov,

O tomto víkendu začalo na zimním stadionu veřejné bruslení. Stejně jako v loňském roce budou moci během týdne využívat ledovou plochu také děti z mateřských a základních škol.

Na zimním stadionu už je opět pořádně živo. Začala hokejová utkání, ale ledovou plochu si bude moci užít i veřejnost.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “My máme tak, jak to bylo v minulých letech, připraveno pro děti bruslení. V dopoledních hodinách, kdy k nám chodí bruslit žáci základních škol a školek. Pro ty máme prostor v těch dopoledních hodinách. Pro veřejnost budou vyhrazeny dny sobota, neděle. Co se týká soboty, budou to ty, kdy hokejové mužstvo nebude hrát doma zápasy. Co se týká nedělního bruslení, tak dochází k malé změně, kdy veřejnost byla zvyklá, že se chodí v neděli bruslit od pěti hodin, ale vzhledem k tomu, že se změnil systém především mládežnického hokeje, který hraje převážně v neděli, tak bude docházet k tomu, že ten čas budeme mírně posouvat. Já bych chtěl poprosit veřejnost, aby sledovala naše webové stránky, facebook a případně i světelnou tabuli, kterou máme na víceúčelové hale, kde budeme informovat, jak to bruslení bude probíhat, ale pořád se to bude pohybovat kolem té 17 hodiny.”

Tak jako v loňském roce, i letos si budou moci návštěvníci brusle zapůjčit. Tuto možnost hojně využívají právě školy.

Kalus, vedoucí zimního stadionu: "V loňském roce jsme dokoupili celkem dost bruslí. Teď jich je 182, ale ještě se chystáme dokoupit pár dámských, protože v loňském roce měl výrobce problémy s kopyty, takže uvidíme, jak to letos bude. Nejmenší velikost bruslí je 27, to jsou ty dětské a máme až po pánské, která je největší velikost 47. A zároveň máme tady i dětské chodítka, které byly loni velice populární, ty tzv. medvědy, které rovněž chceme ještě dokoupit.”

Připravujete i nějaké vánoční akce?

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Tak přemýšlíme o tom tak, jak to bylo v minulých letech. Zkusíme něco vymyslet i na Mikuláše a určitě vymyslíme něco i na ty vánoce.”

Správa rekreačních a sportovních zařízení se snaží, aby kapacita ledu byla maximálně využita.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: "Není to jenom o hokejovém klubu tak, jak většinou veřejnost vnímá, že je tady hlavně hokejové mužstvo. Zimní stadion využívá i oddíl krasobruslení, využívá ho i oddíl parahokeje a vedle toho i amatérská hokejová liga. Takže ten led je využit maximálně a my se snažíme i vedle těchto subjektů, o kterých jsem hovořil pronajmout ledovou plochu i pro soukromé osoby, případně kolektivy. Takže i ti budou mít možnost hlavně ve večerních hodinách, případně nočních hodinách si ledovou plochu pronajmout.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy