Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šikana na školách nesmí být tabu, s žáky se musí mluvit

  • Havířov,

Šikana na školách nesmí být tabu a s žáky se musí o této problematice mluvit. O tom jsou přesvědčení i ředitelé škol v Havířově. Vztahy mezi spolužáky s dětmi pravidelně řeší odborník.

Vztahy mezi dětmi mohou být pozitivní, ale i negativní, které leckdy vyústí až v různé formy šikany. I proto je nesmírně důležité, aby tato témata s žáky probíral odborník. Jedna z besed se již opakovaně konala na půdě ZŠ K. Světlé. 

Michal Malina, vedoucí projektu Zdravá mládež, Spolek ZIP 4: “Čas od času děcka zvednou ruku a mluví o tom, že zažily šikanu. Jsou mezi dalšími spolužáky, tak o tom nechtějí až tak mluvit, i když někdy vyprávějí příběhy, ale potom přijdou o přestávce a vyprávějí mi ten příběh a bavíme se o tom."

Na této škole vážnější problémy s šikanou prozatím nemuseli řešit.

Petr Ptáček, ředitel ZŠ K. Světlé Havířov: "Prevence je daleko důležitější, než pak hašení požáru a právě proto již před tím, než nějaký problém vznikne, tak se ho snažíme řešit."

Děti přiznaly, že se některé s určitou formou negativních vztahů ve škole setkaly.

anketa: "Já bych určitě po té situaci šla za učitelkou, nebo za rodiči a jelikož to zažila moje kámoška, tak jsem u ní byla celou dobu a potom šla za učitelkou a řešilo se to.”
anketa: “Já jsem se s tím nikdy nesetkal a podle mne to je, když třeba rok v kuse někdo někoho mlátí, nebo mu něco krade a tak.”

Vztahy a šikana jsou jen jedním z témat. Škola zve do tříd napříč ročníky odborníky na různou problematiku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy