Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé v Havířově zvolili primátorem Josefa Bělicu

  • Havířov,

V Havířově se konalo ustavující zastupitelstvo. Město povede stávající primátor Josef Bělica z hnutí ANO a nemění se ani složení náměstků. Opozice však kritizovala vznik samostatného postu náměstka pro sport.

V Havířově se poprvé sešli nově zvolení zastupitelé. Po složení slibu následovala volba radních, primátora a jeho náměstků. Koalice si poprvé ověřila svou většinu při protinávrzích opozice na tyto posty. Nakonec radnici povedou stejní lidé, jako v minulém volebním období s jednou změnou. Z uvolněného radního pro sport se stal náměstek.

Jiří Jekl (Havířov Sobě), opoziční zastupitel: "V rámci Havířova je to unikum, protože se přiznám, že neznám žádné jiné město, které by tuhle tu pozici mělo, navíc je zarážející, že Havířovu počet obyvatel klesá a počet náměstků kolem pana primátora roste.”

Primátor je přesvědčený, že agenda sportu je náročná a náměstka potřebuje.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Je to v pořádku, sport je obrovská disciplína v našem městě, která je pro nás prioritou a jde vidět, že z pozice radního měl hodně práce. Možná i proto Havířov zaznamenává tak velký rozvoj, protože jsme byli ochotni, schopni a uměli jsme rozdělit resorty, které jsou samostatně velmi náročné a jeden náměstek je v minulosti nezvládl dělat dostatečně kvalitě.”

Opozice také nesouhlasila s dovolenými členy do finančního výboru, kde má koalice většinu. V kontrolním výboru naopak převažují zástupci opozice. Zastupitelé se opět sejdou na řádném zasedání 12. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy