Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konalo ustavující zastupitelstvo, primátorem opět bude Josef Bělica

  • Havířov,

V Havířově se konalo ustavující zastupitelstvo. Město povede stávající primátor Josef Bělica z hnutí ANO a nemění se ani složení náměstků. Opozice však kritizovala vznik samostatného postu náměstka pro sport.

V Havířově se poprvé sešli nově zvolení zastupitelé. Po složení slibu následovala volba radních, primátora a jeho náměstků. Koalice si poprvé ověřila svou většinu při protinávrzích opozice na tyto posty. Nakonec radnici povedou stejní lidé, jako v minulém volebním období s jednou změnou. Z uvolněného radního pro sport se stal náměstek.

Jiří Jekl (Havířov Sobě), opoziční zastupitel: “V rámci Havířova je to unikum, protože se přiznám, že neznám žádné jiné město, které by tuhle tu pozici mělo, navíc je zarážející, že Havířovu počet obyvatel klesá a počet náměstků kolem pana primátora roste.”

Primátor je přesvědčený, že agenda sportu je náročná a náměstka potřebuje.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Je to v pořádku, sport je obrovská disciplína v našem městě, která je pro nás prioritou a jde vidět, že z pozice radního měl hodně práce. Možná i proto Havířov zaznamenává tak velký rozvoj, protože jsme byli ochotni, schopni a uměli jsme rozdělit resorty, které jsou samostatně velmi náročné a jeden náměstek je v minulosti nezvládl dělat dostatečně kvalitě.”

Opozice také nesouhlasila s dovolenými členy do finančního výboru, kde má koalice většinu. V kontrolním výboru naopak převažují zástupci opozice.

Jiří Jekl (Havířov Sobě), opoziční zastupitel: “Jsme rádi, že opozice získala nadpoloviční většinu alespoň v tom kontrolním výboru, ale mrzí nás, že tak jak je zvykem v jiných městech, finanční výbor ovládá koaliční síla.”
Eduard Hezcko (KSČM), opoziční zastupitel: “To co navrhuje opozice většinou neprochází, ale budeme se snažit navrhovat takové věci, které by byli přijatelné i pro koalici, ale zejména pro občany města.”
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Finanční výbor a jeho volba proběhla zcela standardně. To, že opozice navrhuje kandidáty, kteří podle názoru zastupitelů nejsou buď to dostatečně kvalifikovaní, nebo dostatečně důvěryhodní, to už je zodpovědností opozice.”

Zastupitelé se opět sejdou na řádném zasedání 12. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy