Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal 29. ročník soutěže Miss Reneta 2022, vítězkou se stala dívka z Polska

  • Havířov,

V Kulturním domě Leoše Janáčka se konal již 29. ročník Mezinárodní soutěže studentek středních škol Miss Reneta, tentokrát s podtitulem Nebe, peklo, ráj. Vítězkou se stala tentokrát dívka z Polska Anita Kurpas.

V těchto nádherných modelech z dílny Luďka Hanáka nastoupily poprvé před diváky a porotu letošní finalistky soutěže Miss Reneta. Během galavečera čekaly na dívky přehlídky stvárňující nebe, peklo i ráj. Před zahájením panovala v zákulisí mírná nervozita.

Veronika Konvičková, finalistka: “Bojím se toho, že tam třeba někde spadnu, nebo zakopnu o šaty, protože já mám docela dlouhé šaty. Z toho mám obavy, ale celkově se těším.”

Veronika Pietrová, finalistka: “Já jsem ze školy Havířov-Prostřední Suchá a všimla jsem si, že to ta škola pořádá. Zaujalo mne to a rozhodla jsem se, že to chci zkusit a povedlo se.”
Karolína Bubáková, finalistka: “Asi nejvíc mám obavu mám z mluveného slova, že tam něco řeknu co nechci, nebo, že se mi to nepovede. Ale hrozně se těším na všechny přehlídky a bude to suprové.”

Předsedou poroty byl primátor města Josef Bělica.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Těším se velmi, dívky jsou opět skvělé. Já si vždy říkám, že tento rok jsou úžasné a nikdo je nemůže překonat a další rok mne přesvědčí o tom, že se ty hranice pořád posunují. Miss Reneta je tradiční akce, já jsem za ji moc rád.”

Druhou vicemiss se nakonec stala Barbora Burešová, titul I. vicemiss si odnesla Veronika Konvičková. Korunka 29. ročníku Miss Reneta 2022 nakonec putuje s Anitou Kurpas do Polska.

Barbora Burešová, II. vicemiss Miss Reneta 2022: “Jsem nepopsatelně šťastná. Spoustu věcí se pokazilo, ale naštěstí to porotcům natolik nevadilo. Nakonec to všechno vyšlo a je z toho třetí místo, Mám obrovskou radost.”

Jaký byl pocit, když zaznělo tvé jméno?

Veronika Konvičková, I. vicemiss Miss Reneta 2022: “Já jsem brečela, nemohla jsem tomu uvěřit a byla jsem strašně ráda. Určitě bych se chtěla zúčastnit dalších soutěží, protože od malička jsem toto chtěla dělat. Být modelkou, být miss, Tak se mi splnil můj sen.”
Anita Kurpas, Miss Reneta 2022: “Jsem šťastná, že jsem vyhrála. Nemyslela jsem, že je to možné, ale jsem moc vzrušená tím vším a moc děkuji celému týmu Miss Reneta. Mým učitelům, mému řediteli, mému příteli. Všem moc děkuji, protože to díky vám jsem vyhrála.”
Libor Lenčo, ředitel soutěže Miss Reneta: “Pocity jsou úžasné. Chvilku jsme byli v nebi, v pekle a nakonec v ráji a myslím si, že to skončilo skvěle. A já bych chtěl poděkovat všem finalistkám, protože v letošním roce se vytvořila skvělá parta a všem ještě na dálku moc děkuji a celému Miss Reneta týmu, včetně Pavla Bauera, protože program byl úžasný.”

Jaký bude třicátý jubilejní ročník Miss Reneta, nechtěl ředitel soutěže prozradit. Přípravy jsou už ale v plném proudu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy