Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Termovize pomohla strážníkům v Havířově najít ztraceného 91letého seniora

  • Havířov,

Havířovští strážníci se zapojili do akutního pátrání po 91letém seniorovi z Horní Suché, který nepřišel ke svému známému. Našli ho za 59 minut od oznámení v parčíku v Prostřední Suché. Byl dezorientovaný a vyčerpaný. V pátrání pomohla strážníkům termovize.

V úterý 18. října ve 21:01 hodin požádal dozorčí Policie ČR havířovské strážníky o pomoc při akutním pátrání po pohřešovaném seniorovi. 91letý muž odešel v 16:00 hodin z domu v Horní Suché za známým, který bydlí v ulici Obvodová v Prostřední Suché, jenže nepřišel.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Tato informace byla ihned předána všem hlídkám. Na místo byly vyslány 3 vozidla Městské policie Havířov (6 strážníků) a za pomocí 2 termovizí ve spolupráci s PČR Havířov a PČR Horní Suchá započalo intenzivní pátrání po pohřešovaném muži."

Přesně ve 22:00 hodin se podařilo strážníkům, právě díky termovizi, seniora najít. Byl v parčíku na ulici U Pošty v Prostřední Suché. Značně dezorientovaný a vyčerpaný.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Dispečerem MP Havířov byla vyrozuměna PČR Horní Suchá, která se ve 22:10 hod. dostavila na místo s rodinným příslušníkem a pohřešovaného si převzali."

Pátrání tak mělo šťastný konec a strážníci velmi oceňují moderní technologii, která výrazně pomohla zkrátit čas při hledání.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail