Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se díky projektu Bookstart učily, jak se starat o zuby, akci připravila havířovská knihovna

  • Havířov,

BookStart aneb S knížkou do života. To je mezinárodní projekt, do kterého se zapojila i havířovská knihovna. Rodiče vítají, že programy pro tak malé děti jsou zábavné i poučné.

Už při vítání občánků dostanou rodiče pro děti knížky a pozvánku na společné setkání v knihovně v rámci projektu BookStart. Kromě pobočky Šrámkova, mohou rodiče akci navštěvovat také na ulici Jaroslava Seiferta. Setkání tentokrát bylo zaměřeno na péči o zuby u těch nejmenších. Knihovnice zábavnou formou dětem pomocí příběhů v knížkách vysvětlovaly, proč si zuby čistit, nebo co by děti měly, či neměly jíst.

Martina Urbančíková, vedoucí pobočky knihovny J. Seiferta: “Programy jsou zábavné, takže pro ty děti, aby přišly do té knihovny, aby zjistily, že tady máme pro ně něco nachystáno. Tak my jim ukážeme nové knihy a myslíme si, že budou pravidelně docházet. I teď tento měsíc si tady maminky chodí hrát s dětmi, máme hodně nových leporel, hodně krásných obrázkových knížek. Myslíme, že to bude fajn.”

Rodiče byli z programu nadšení.

anketa, rodiče: “Moc se mi líbí, všechno udělali krásně. Písničky, aktivitky i obrázky. Všechno měli pěkně připravené. To je výborné téma, velmi praktické a když to udělají takovým způsobem, že když to i ty děti baví, tak si z toho vezmou nějaký pěkný dojem a potom je bude více bavit si čistit zoubky, což je velmi důležité.”
anketa, rodiče: “Akce je super. Velmi rádi tady chodíme, jsme tu podruhé. Téma výborné, víme, jak to chodí u dětí, když začínáme s čištěním zubů, jsou tam nějaké protesty, ale musíme je to nějak naučit.”
anketa, rodiče: “Akce je hodně interaktivní, zábavná. S dětmi se potom o tom tématu i doma bavíme. Strašně se jim to líbí. Takže jsme rádi, že takovou akci v knihovně máme. Navíc si myslím, že to je strašně fajn, protože to je i podpora v tom, aby děti četly, protože se dostanou do tohoto prostředí, do knihovny. Vidí, že neexistuje jen televize, počítače atd. a myslím si, že dneska to je i taková nutnost podporovat děti v tom, aby četly a o knihy se zajímaly.”

Akce se v knihovně bude konat vždy jednou měsíčně. V listopadu bude program zaměřen na podzim, ovoce, zeleninu a podzimní hrátky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy