Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti buďte při cestě do školy pozorné, apelují havířovští strážníci

  • Havířov,

Městská policie pravidelně navštěvuje školská zařízení s různými preventivními programy. Mezi nejvíce ohrožené děti patří prvňáci. Strážníci ale upozorňují, že starší děti často nedávají pozor kvůli sluchátkům v uších a mobilním telefonům.

Tito prvňáci ze ZŠ K. Světlé dnes a denně slyší od rodičů, že mají být opatrní při cestě do školy a když jdou domů. Kromě toho, že se nemají po cestě bavit s cizími lidmi a od nikoho si nic brát. Opakování je ale matka moudrosti a proto za školáky dochází i preventisté městské policie.

Lucie Kolenčiaková, strážnice MP Havířov: “Smysl besedy je, aby jsme děti poučili o tom, jak mají bezpečně chodit do školy. Na co si mají dávat pozor, na to, aby byly soustředěné, aby se u cesty nežduchaly, aby nedělaly blbosti, aby se soustředily na to, na co mají.”
anketa: “Tatínek mne zaveze na parkoviště a z parkoviště jdu do školy sama. Musím dávat pozor, aby mne nezajelo auto.”
anketa: “Když jdu přes cestu, tak bych se měla podívat na obě strany. Prvně doleva, pak doprava a pak ještě jednou doleva. Snažím se to dělat.”
anketa: “Já chodím vždy sám do školy. Dávám si pozor na cestu.”

Dneska je taková móda a my to vidíme dnes a denně, že děti chodí do školy, mají v uších sluchátka, absolutně nevnímají. Setkáváte se s tím?

Lucie Kolenčiaková, strážnice MP Havířov: “Protože každé ráno od půl osmé do osmi hodin stojíme na těch přechodech a převádíme děti do škol, tak každé ráno se s tím setkáváme. Samozřejmě je to hodně nebezpečné, protože ty děti, když mají sluchátka na uších, tak neslyší, co se okolo nich děje a neštěstí je, když se ještě k tomu dívají do mobilních telefonů, tak nevnímají absolutně okolí kolem sebe a nikdy nevíte, co se může stát na silnici, ale i na chodníku. Vždy je důležité vnímat ušima i očima okolo sebe.”

Rodiče by také měli dohlídnout, aby děti zejména nyní na podzim a v zimě nosily reflexní prvky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy