Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři mladíci se dvojice provokatérů nezalekli a dali jim nakládačku

  • Havířov,

Výtržnickou náladu měli dva alkoholem posilnění mladí muži, kteří v pondělí večer procházeli centrem Havířova. Nejdříve je provokovala zaparkovaná auta, posléze skleněná výplň dveří prodejny potravin a nakonec se porvali se čtyřmi mladšími protivníky. Když se ve finále pokusili utéct strážníkům, skončili v poutech.

Opilý mladík skončil v poutech na zemi. Zdroj: TV Polar

Tažení městem dvojice zahájila po 22. hodině pravděpodobně opuštěním některého z místních lokálů. Rány od kopanců a úderů pěstí se potemnělým centrem začaly ozývat, když procházeli podél aut zaparkovaných v Beethovenově ulici. K několika ostrým výpadům je vyprovokovala i reklamní cedule. Když se jeden z mladíků o své alkoholem narušené vůli svezl k zemi u dopravní značky, kamarád mu pomohl zpátky na nohy, přičemž jim jejich vrávoravý balanc musela usměrnit přední kapota osobního auta zaparkovaného za prodejnou Labužník na náměstí. Ani tato prodejna nebyla ušetřena, když jeden z mladých opilců, prověřil odolnost skleněné výplně vstupních dveří kopancem. 

Hned za rohem jejich náladu povzbudila čtveřice věkově mladších a výškově nižších mladíků stojících u prodejny občerstvení. Když se na ně dvojice obořila, začali raději ustupovat. Nejrůznějším narážkám čelili 200 metrů, než došli kolem kina Centrum k prodejně klenotnictví, kde na parkovišti stála mobilní služebna městské policie. Jeden z opilých mladíků si tam šel popovídat s policistkou, ale po chvíli se vrátil zpátky ke skupince a situace vygradovala přes pošťuchování do regulérní bitky. V té však starší mladíci utrpěli porážku, schytali několik obranných úderů a kopanců a když se nemotorně zvedli z dlažby na nohy, zmohli se už jen na vyhrůžky, že si protivníky druhý den najdou.

V té chvíli už byla na místě i autohlídka městské policie. Více opilejší mladík však po chvíli diskutování dostal nápad strážníkům utéct. Ne příliš rychlým pohybem ale zvládl jen necelých deset metrů, než byl opět složen na dlažbu a s rukama v poutech. V nevybíravých nadávkách pak pokračoval směrem ke strážníkům. 

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Naši strážníci situaci řešili, přičemž jeden z mladíků se chtěl z místa vzdálit. Byly proti němu použity donucovací prostředky a protože se odmítl podrobit dechové zkoušce, byl převezen do nemocnice. Tam bylo s ohledem na jeho stav rozhodnuto o převozu na protialkoholní záchytnou stanici."

Dá se předpokládat, že oběma mladíkům brzy přijde z magistrátu obsílka s výzvou k uhrazení pokuty. 

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail