Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamil Kučera zvedl nad hlavu 220 kilogramů a stal se vítězem vzpěračské soutěže TOP12

  • Havířov,

220 kilogramů. To byl letošní rekord, který padl na vzpěračských závodech TOP12 v Havířově. Pohár si odnesl Kamil Kučera, který i s dalšími reprezentanty odlétá na MS.

Havířovský vzpěračský klub uspořádal již 33. ročník soutěže v nadhozu TOP12. Vzpěrači v letošním roce zažili skvělou sezonu, jelikož po mnoha letech vyhráli ligu mužů a to i zásluhou české špičky Kamila Kučery, který společně s dalšími reprezentanty odjíždí 16. prosince na MS do Kolumbie.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: “Ty holky jsou takové vyrovnané. Jsou to všechno reprezentantky ČR a jsou také v nominaci na MS, ale brali jsme to z pohledu, že jsou tam mladé kadetky a jsou tam starší ostřílené holky, tak uvidíme, nevíme. U mužů by to měl vyhrát Kamil Kučera, pak přijel host ze Slovenska Karol Samko, který je také připraven na MS a potom už jsou tam závodníci toho mladšího charakteru jako je Josef Kolář, ale i starší, ale beru to, že jednička je Kamil Kučera.”

Kamil má svůj osobní rekord 236 kilogramů. Na tuto váhu se sice nedostal, ale zaslouženě TOP 12 vyhrál.

Kamil Kučera, vzpěrač: “Já to vnímám furt stejně. Pro mne je to sranda, je to zábava proto, abychom přitáhli lidi, taková exhibice, ale musím dávat pozor na zranění. Na to MS se připravují, mám to 16. prosince. Uvidíme, jak to půjde. Forma je, to bez diskuse. Uvidíme až půjdu druhý, třetí pokus, co to udělá.” A co olympiáda? “Olympiáda? Rio se mi vyhlo, Tokio taky a vůči mému věku mi už zbývá jen Paříž. Tam bych se chtěl kvalifikovat. Teď je to nastavené dobře, kdo zvedne nejvíc, tak má největší šanci jet.”

Tereza Králová už zažila MS, ME, ale v jiném sportu. ČR reprezentantka v hodu kladivem. Nyní tato žena pošle nad hlavu i 113 kilogramů. TOP 12 se účastnila poprvé.

Tereza Králová, vzpěračka: “Docela se těším, protože pokaždé jsem to absolvovala jako divák a letos jsem měla konečně šanci jako závodník. A ráda bych si otestovala formu před MS. Letíme s výpravou ČR a bude to první kvalifikační start na olympiádu, tak doufám, že se to všechno povede.”

Pocty se dostalo i dlouholetému předsedovi klubu Adolfu Ciencialovi, který je novým členem síně slávy Českého svazu vzpírání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy