Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovská nemocnice uspořádala v evangelickém kostele 6. ročník benefičního koncertu

  • Havířov,

Nemocnice uspořádala již šestý ročník benefičního koncertu v evangelickém kostele na podporu hematoonkologie. V předvánočním čase lidem zazpívali převážně začínající umělci. Celkově se nemocnici podařilo získat částku přesahující 70 tisíc korun.

Krásnou předvánoční atmosféru připravili v evangelickém kostele tito mladí zpěváci, kteří se rozhodli podpořit dobrou věc. A tou je pomoc druhým, kteří nemají v životě tolik štěstí a potřebují vyhrát svůj boj nad zákeřnou nemocí.

David Starostka, primář hematoonkologie Nemocnice Havířov: “Letos pořádáme již šestý ročník benefičního koncertu na podporu Centra hematoonkologie a klinické biochemie Nemocnice Havířov a samozřejmě, že výtěžek z tohoto koncertu půjde na podporu našeho centra a letos bychom chtěli věnovat výtěžek koncertu na zlepšení podmínek na hematoonkologickém stacionáři.”
Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: “Letošní benefiční koncert je v několika ohledech výjimečný a je tady spoustu poprvé. Poprvé jsme třeba začali prodávat vstupenky on-line, poprvé jsme pozvali mladou nastupující generaci zpěváků, kterou doprovodí staří, myslím zkušení bardi naší hudební scény a vyvrcholením bude zpěvačka Národního divadla Moravskoslezského paní Soňa Jungová, která nám tady zazpívá krásné muzikálové písně. K dnešnímu ránu víme, že byl výtěžek již padesát tisíc korun z prodaných vstupenek, které jsme prodávali v nemocnici, ale i on-line formou, víme také, že spousta hostů si chtěla koupit lístek přímo na místě.”
Soňa Jungová, zpěvačka: “Pozvání na dnešní akci jsem přijala z několika důvodů. Za prvé, moc ráda zpívám a moc ráda těším lidi v adventním čase a protože ty lidi mám ráda, tak jsem chtěla podpořit dobrou věc a myslím, že peněz do zdravotnictví není nikdy dost a budu ráda, když každá z těch korun, které se vybraly, budou použity na správné věci.”

Lidé byli z benefičního koncertu v prostředí kostala nadšení. Celkově nemocnici podpořili částkou přesahující 70 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy