Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Synchro club Havířov připravil přehlídku s názvem Jak se rodí akvabela

  • Havířov,

V České republice je 21 registrovaných klubů synchronizovaného plavání. Nově mezi ně patří i akvabely z Havířova, které se poprvé ukázaly veřejnosti. Akci podpořila exhibicí i olympionička Alžběta Dufková.

Havířovský klub synchronizovaného plavání ještě neoslavil ani rok od svého založení. Jelikož jsou ale děti velmi šikovné a už se toho hodně naučily, klub se rozhodl uspořádat na krytém bazénu velké vánoční vystoupení.

Renáta Kardohelyi, vedoucí Synchro clubu Havířov: “Naše děti nám předvedou takové pásmo, které jsem nazvala Jak se rodí akvabela. Je to pro rodiče, aby viděli, jak ta akvabela pomaličku vzniká. Prvně se holčičky učí plavat, pak se seznamují se základními figurami, starší děvčata už umí nějaké figurové vazby. Máme tady dokonce už první svoje duo a máme tady malou sestavičku čtyř děvčat. Završí naše vystoupení naše česká olympionička Alžběta Dufková, naše ruská trenérka a máme tady pozvanou její kolegyni z brněnské fakulty.”

Alžběta Dufková se nominovala hned na tři olympiády a je ráda, že mohla přijet mladé aquabely podpořit.

Alžběta Dufková, akvabela: “Mně určitě tady to přijde moc fajn, protože diváci se přijdou podívat a pro tu propagaci sportu je to určitě bezvadné a jsem ráda. Ta předvánoční atmosféra je moc hezká, takže ten program je uzpůsoben svátečně.”
anketa: “Od malička mě baví plavání, voda, to je moje. Já jsem vždy chtěla dělat akvabely, koukala jsem se na to v televizi. No, tak se mi to splnilo.” Vy tady dneska máte vzácného hosta, slečnu, která byla na olympiádě. Chtěla by ses také jednou dostat tak daleko? “Ano, budu se snažit a chtěla bych se také dostat tak daleko.”
anketa: “Těším se na to, ale jsem nervózní, protože nemám ráda vystoupení před tolika lidmi, ale snad to půjde. Baví mě na tom ta akrobacie pod vodou a přihlásila jsem se, protože to bylo pro mě něco nového a já už jsem od mala měla ráda potápění a cvičení ve vodě.”

Klub převážně trénuje v Ozdravném centru v Bartovicích, kde je ale pro nácvik choreografií nízký ponor.

Renáta Kardohelyi, vedoucí Synchro club Havířov: “Teď nám město Havířov umožnilo, že každou neděli tady máme pravidelné tréninky od čtyř hodin do sedmi s tím, že máme hodinu tělocvičnu a dvě hodiny bazén. Tady na tomto bazéně se budeme převážně věnovat tvorbě choreografií, protože je potřeba větší prostor a jinde nám to není umožněno, protože samozřejmě musí bazén fungovat i pro veřejnost.”

Synchro club bude nadále pilně trénovat a už se těší, až pro veřejnost připraví další přehlídku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy